PIEŃKOWSKI Antoni

0
198

Antoni PIEŃKOWSKI

urodził się  w Wysokiem Dużym niedaleko Łomży. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Publikował wiersze i opowiadania. W 2003 r. wydał zbiór opowiadań „Aniołek i inne opowiadania”. Opublikował następnie: opowieść biograficzną „Ewa” (2003 r.), zbiór opowiadań „Dookoła pajaca” (2004 r.), reportaż literacki „Polska żegna Papieża” (2007 r.), zbiór opowiadań „Prosto do raju”, zbiór opowiadań „Wujek z Ameryki” (2010 r.).  W tymże roku ukazał się pierwszy tom „Utworów zebranych”.  W 2011 r. ukazały się: zbiór reportaży „Ożeń się, ja nie wrócę”, tom wierszy satyrycznych „Randka na Nowym Świecie”. Książki zostały życzliwie przyjęte przez czytelników i krytyków literackich.  W prasie opublikowano pochlebne recenzje.  W 2013 r. ukażą się „Dziedzic w pieluszkach” – powieść o Polsce współczesnej, tom opowiadań, drugi tom wierszy satyrycznych i zbiór sztuk teatralnych.

Od 2012 roku członek Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

„Ożeń się, ja nie wrócę”:

Historie opisane w reportażach literackich i opowieściach są prawdziwe. Napisało je samo życie i wszystko, co niesie ze sobą: przypadek, los, przeznaczenie. Gdyby pewnego dnia do Wąchocka nie przyjechali harcerze, pewnie nigdy ta miejscowość nie zostałaby polską stolicą humoru. Każdy szlachcic w Podlaskiem ma swój honor, bo w odległych czasach szczęśliwy los przyniósł go wszystkim szlachcicom w darze. Ale los nie uśmiechnął się, niestety, do mężczyzny, który nie ma pracy, ale z uporem szuka kandydatki na żonę.

„Randka na Nowym Świecie”:

Autor z przymrużeniem oka patrzy na bolączki, kpi z naszych typowo polskich przypadłości i często wyimaginowanych problemów. Warto zwrócić szczególną uwagę na cykl wierszy satyrycznych o naszych szefach. Są wśród nich Ludzie i Ludziska, Kukułki i Dyzmy, Głuptaki i Intelektualiści. Nie brakuje szefów Syzyfów, Ikarów, Raptusów i Miłośników Kolan do Nieba. Można ich lubić albo nie, ale wiedzieć o nich warto jak najwięcej.

Z recenzji „Randki na Nowym Świecie”:

„Dawno nie czytałem tak udanych wierszy satyrycznych…”

Janusz Drzewucki – magazyn literacki „Książki” nr 7/2012

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko