Tomasz Miłkowski – Lumbago w farsowym ataku

0
18

Komedia o konsekwencjach nagłego ataku lumbaga, które zatrzymuje znanego dziennikarza telewizyjnego, a zarazem niefortunnego kochanka u jego wybranki, podczas gdy niespodziewanie wraca do domu jej mąż pilot. Wcześniej pojawia się domniemany stroiciel fortepianów, a tak naprawdę paparazzi, potem zaś atrakcyjna australijska stewardessa, czeski weterynarz podający się za lekarza i korporacyjna nadzorczyni do zdań specjalnych.

Te fatalne zbiegi okoliczności każdą chwilę zdolne są zamienić bohaterom w udrękę, a widzom na powód do śmiechu. Olaf Lubaszenko, który tę rzecz reżyserował, w znacznej mierze spolszczył angielską farsę, dostosowując do indywidualnych rysów znanych wykonawców, tworząc dla nich dodatkową przestrzeń do zaprezentowania umiejętności wokalnych i porozumienia z publicznością „na stronie”.

Doktor jest weterynarzem zapewne dlatego, że wykształceniem weterynaryjnym legitymuje się Robert Janowski, który odsłania z niemałym wdziękiem swoje poczucie humoru, m.in. zabawnie reagując na podobieństwo do „dziadka”, które dostrzegają rozmawiające z nim bohaterki komedii. Z lekkością też prowadzi na żywo scenę jakby wprost wyjętą z jego teleturnieju „Jaka to melodia”.

Dwie godziny murowanej zabawy zafundowane na 15-lecie Teatru Capitol.

Tomasz Miłkowski

KOMEDIA ODLOTOWA, CZYLI LUMBAGO Johna Grahama, tłum. Elżbieta Woźniak, reż. Olaf Lubaszenko, Teatr Capitol, Scena Mniejsza, premiera 23 października 2023.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko