2023-10-31 Poetyckie Jaskółki

0
332

  Zaczęło się w roku 2015. Był tort, świeczki i poetycki happening. A przede wszystkim była bohaterka spotkania – Ewa Lipska i JEJ wiersze w wykonaniu trzech pokoleń pasjonatów poezji.
  Duch poezji – tak profesjonalnie wprowadzony przez Jubilatkę – pozostał już na stałe w siedzibie Fundacji.

  Dlaczego? Zapewne tak zaczarowała Pani Ewa, ale niewykluczone, że i sąsiedztwo ma tu pewien wpływ… Otóż przy Radziwiłłowskiej, oddalony zaledwie o trzy numery, znajduje się dom rodzinny Wisławy Szymborskiej.

  Gdy tak niedaleko od miejsca, w którym rodził się noblowski talent, pojawi się z dobrą energią inna Wielka Poetka – musi się coś wydarzyć.

  I wydarzyło się. Narodziły się Poetyckie Jaskółki – Ogólnopolski Konkurs Poetycko-Plastyczny, którego corocznym podsumowaniem są tomiki adeptów sztuki poetyckiej.
  Bez mistrza i przewodnika trudniej podążać do celu. Kierując się tą myślą, pomyśleliśmy, by znaleźć młodym wielkich patronów. To dlatego każdemu tomikowi towarzyszy wybitny współczesny twórca. Kolejne tomiki otwierały wiersze Ewy Lipskiej „Poezja” i „Bunt młodych”, Wisławy Szymborskiej „Pochwała siostry”, Wojciecha Bonowicza „Opowiadanie” oraz Adama Zagajewskiego „Szybki wiersz”. W roku 2020 naszym Mistrzem był Bronisław Maj.

  W podwójnej roli Mistrza VI edycji Poetyckich Jaskółek wystąpił nieobecny już z nami Marek Grechuta jako poeta i jako artysta-malarz. Tomik będący podsumowaniem tej edycji konkursu otwierał autorski wiersz „Żyj tą nadzieją” oraz pełen nostalgii obraz „Róża”.

  Mistrzem VII tomiku Poetyckich Jaskółek był lubiany przez czytelników i ceniony przez krytyków krakowski poeta – Józef Baran.

  Czekamy na Wasze prace, bo warto. Zawsze Warto!

  więcej na naszej stronie>>

  Reklama

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Proszę wprowadź nazwisko