2023-05-31 XXVIII edycja konkursu poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu”

0
231

Do 31 maja br. można nadsyłać wiersze w 28. edycji ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „O Złote Pióro Sopotu” organizowanego przez Bibliotekę Sopocką.

Konkurs ma charakter otwarty dla wszystkich zainteresowanych – jedynym warunkiem jest tworzenie w języku polskim oraz ukończony 16. rok życia. Każdy, kto chce podzielić się swoim talentem literackim, bez względu na to, czy debiut poetycki ma już za, czy jeszcze przed sobą, jest zaproszony do udziału w konkursie. W tym roku Biblioteka do udziału w poetyckiej rywalizacji zachęca szczególnie osoby młode.

Z szuflady na karty tomiku

– Często najtrudniejszym krokiem dla początkujących pisarzy jest sięgnięcie do szuflady, gdzie schowane są pierwsze próby poetyckie. Zapewniam jednak, że szuflada nie jest najlepszym miejscem dla talentu poetyckiego. Gorąco zachęcam więc wszystkich młodych poetów, którzy stawiają swoje pierwsze kroki na drodze pisarstwa, do zdobycia się na odwagę i pokazania swojej twórczości światu. To właśnie publikacja wierszy w konkursach poetyckich często jest przełomowym momentem w karierze poetyckiej – mówi dyrektor Biblioteki Sopockiej, Ewa Lewandowska.

Nagrody i wyróżnienia

W konkursie zostanie przyznana jedna nagroda główna wynosząca do 2000 zł oraz wyróżnienia. Utwory wybrane przez jurorów ukażą się drukiem w tomiku poetyckim „Miejsce obecności. Antologia poetów Sopotu”. Premiera publikacji odbędzie się podczas uroczystej gali wręczenia nagród w Sopotece – galerii kultury multimedialnej.

Data wydarzenia zostanie podana po zakończeniu konkursu.

Regulamin konkursu, szczegółowe informacje i wymagane dokumenty można znaleźć na stronie Biblioteki pod linkiem https://tiny.pl/w685r

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko