2022-04-14 W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań

0
32

Wydawnictwo Miejskie Posnania we współpracy z KKS Lech Poznań ogłaszają konkurs literacki w setną rocznicę powstania klubu pod hasłem „W górę serca! Opowiadania na 100-lecie Lecha Poznań”.

Zasady konkursu w skrócie:

Zgłaszane prace powinny nawiązywać do historii lub współczesności Lecha, a miejscem ich akcji musi być Poznań. Utwory mogą reprezentować wszystkie możliwe estetyki i dziedziny literatury. Wydawnictwo zastrzega, że nie będą rozpatrywane teksty należące do gatunku literatury dziecięcej, felietony, eseje, prace naukowe, popularnonaukowe, utwory poetyckie i dramatyczne, komiksy, scenariusze.

Opowiadania o objętości od 20 do 30 tysięcy znaków (wliczając znaki białe typu spacja, akapit i inne) należy nadsyłać do 14 kwietnia 2022 roku na adres: konkurs.lech.poznan@wm.poznan.pl.

Nagrody:

Zwycięzca otrzyma 3 tysiące złotych, a laureaci 2. i 3. nagrody odpowiednio 2 tysiące i 1 tysiąc złotych. Przyznanych zostanie również też 5 wyróżnień po 500 złotych każde. Wszystkie nagrodzone opowiadania znajdą się w pokonkursowej antologii, którą wydamy jeszcze w tym roku oraz w formie e-booka.

Szczegółowe informacje oraz regulamin znajdują się w zakładce Wydawnictwo Miejskie Posnania/Konkursy i plebiscyty.

Patronat:

Radio Poznań, Głos Wielkopolski, Poznań Nasze Miasto, Poznański Ośrodek Kibice Razem

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko