2022-01-31 Nagroda Żółtej Ciżemki za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży

0
71

Organizator
Organizatorem konkursu jest gminna instytucja kultury Biblioteka Kraków.

Zasady konkursu w skrócie

 Nagroda Żółtej Ciżemki za najlepszą książkę dla dzieci i młodzieży została powołana przez Bibliotekę Kraków w 2017 roku, w setną rocznicę śmierci Antoniny Domańskiej, autorki opowiadań i powieści m.in. Historii Żółtej Ciżemki, na której wychowały się pokolenia Polaków. W ten sposób nawiązano do najlepszych polskich tradycji literatury dla dzieci.

Celem Nagrody jest uhonorowanie najpiękniejszych i najbardziej wartościowych polskich wydawnictw adresowanych do młodszych czytelników. To wyróżnienie rodzimych autorów, ilustratorów i grafików, dzięki którym literatura może wciąż silnie oddziaływać na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, a przy tym dawać im przyjemność obcowania z dobrą książką.

Do Nagrody można zgłaszać książki przeznaczone dla dzieci i młodzieży, których pierwsze wydanie (papierowe) ukazało się w roku 2021. Książki muszą być oznaczone numerem ISBN.

Kandydatów do Nagrody zgłaszają autorzy, czytelnicy, związki twórcze, instytucje kultury, wydawcy, księgarze, bibliotekarze, członkowie Kapituły Nagrody.

Więcej informacji w regulaminie.

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 stycznia 2022 r.

Nagroda
Nagroda Żółtej Ciżemki to 25 000 zł. Fundatorem jest Prezydent Miasta Krakowa.
Zwycięzcy otrzymują również statuetkę autorstwa prof. Krzysztofa Nitscha.

Strona konkursu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko