2021-12-08 20. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka”

0
22

Organizator
Organizatorem festiwalu jest Oświęcimskie Centrum Kultury. Współorganizatorem jest Federacja Niezależnych Twórców Filmowych w Polsce.

Opis
20. Międzynarodowy Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych „Kochać człowieka” odbędzie się w Oświęcimiu w dniach od 27 do 29 stycznia 2022 r.

 Festiwal Filmów Nieprofesjonalnych “Kochać człowieka” jest spotkaniem filmowców, którym bliskie są sprawy człowieka, człowieka kochającego, radosnego, twórczego, zwycięskiego, ale także człowieka walczącego, cierpiącego, przegrywającego… Festiwalowe filmy – krótkometrażowe, fabuły, reportaże, dokumentalne, animacje – zapisują ludzkie historie. Prezentują wielkie tragedie i małe dramaty oraz chwile szczęścia i radości. Wzruszają, doprowadzają do łez i wywołują uśmiech. Niejednokrotnie niepokoją, wzbudzają emocje. Dotyczą człowieka i jego miejsca w świecie. Są świadkiem zdarzeń społecznych, rodzinnych, osobistych i intymnych. Wpisują zmagania człowieka, jego walkę o życie, w kontekst przemian zachodzących w bliższym i dalszym otoczeniu. Próbują odkrywać tajemnicze piękno człowieka. Piękno ukryte w dobroci, życzliwości, szczerości, naturalności, akceptacji, obcowaniu z drugim człowiekiem i naturą.

Do konkursu można zgłaszać filmy zrealizowane przez filmowców amatorów, trwające nie dłużej niż 20 minut.

Zgłoszenia można przesyłać pocztą tradycyjną lub droga elektroniczną.

Nagrody
• Grand Prix – Kryształowe Serce
• I nagroda – Złote Serce
• II nagroda – Srebrne Serce
• III nagroda – Brązowe Serce
• Nagrody specjalne
• Specjalne wyróżnienie za najlepszy film o wartościach humanitarnych
• „Honorowy Henryk” przyznawany przez filmowców Amatorskiego Klubu Filmowego „Chemik”

Termin
Filmy można zgłaszać do 8 grudnia 2021 r.

Strona konkursu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko