Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów

0
197

Zbliżający się Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów będzie okazją do spotkania z autorami wyróżnionymi w 14. edycji Nagrody Literackiej m.st. Warszawy. 

Warszawski Tydzień Księgarń i Antykwariatów to wydarzenie stworzone, by podkreślić kulturotwórczą rolę księgarń i antykwariatów. To one bowiem tworzą klimat Warszawy i pełnią rolę lokalnych centrów kultury. Wydarzenie odbędzie się w dniach 12-18 września, a kilka z wielu planowanych aktywności poświęconych zostanie Nagrodzie Literackiej m.st. Warszawy.

16 września o godzinie 18:00 w księgarni Tarabuk odbędzie się spotkanie z tegoroczną warszawską twórczynią Joanną Rudniańską. O to, jakie miejsce w twórczości pisarki zajmuje Warszawa zapyta jedna z jurorek Nagrody, Agnieszka Sowińska.

Piątek upłynie w poetyckim nastroju za sprawą rozmowy między nagrodzonym w kategorii poezja za tom „Zakłady holenderskie” Radosławem Jurczakiem a jurorką Elizą Kącką. Fanów poezji zapraszamy do antykwariatu Zakładka.

W sobotę czas powinni zarezerwować zarówno mali jak i więksi miłośnicy książek. Tego dnia w księgarni Bullerbyn odbędą się warsztaty z Aleksandrą i Danielem Mizielińskimi, laureatami w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje za książkę „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych”. Po południu zaś w Najlepszej Księgarni z czytelnikami spotka się Zyta Rudzka, zdobywczyni nagrody w kategorii proza za powieść „Tkanki miękkie”. Spotkanie z pisarką poprowadzi juror Maciej Jakubowiak.

Fundator i organizator Nagrody Literackiej m.st. Warszawy: Miasto Stołeczne Warszawa

Patroni medialni: Booklips.pl, Lubimyczytac.pl, Nie czytasz? Nie idę z Tobą do łóżka!, Radio Nowy Świat, wawa.info.

16.09, godz 18:00 – spotkanie z Joanną Rudniańską, prowadzenie Agnieszka Sowińska, Tarabuk, ul. Nowy Świat 63

17.09, godz. 18:00 – spotkanie z Radosławem Jurczakiem, prowadzenie Eliza Kącka, Zakładka, ul. Inżynierska 1

18.08, godz. 13:00 – warsztaty z Danielem i Aleksandrą Mizielińskimi, księgarnia Bullerbyn, ul. Chmielna 10

18.09, godz. 18:00 – spotkanie z Zytą Rudzką, prowadzenie Maciej Jakubowiak, Najlepsza Księgarnia, ul. Cieszkowskiego 1/3 lok. 147-148

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko