VIII Festwial Literatury Wielorzecze

0
210

Nieco ponad dwa tygodnie dzielą nas od VIII Festwialu Literatury Wielorzecze. Mamy przyjemność przedstawienia dokładnego programu jednego z największych festiwali literackich na północy Polski.

Tegoroczna edycja Festiwalu odbędzie się 17 – 19 września. Podobnie jak w poprzednich latach, staraliśmy się trafić w gusta najbardziej wymagających miłośników literatury. Do współpracy zaprosiliśmy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu, Bibliotekę Elbląską, Galerię El, restaurację Amore Mio oraz Hotel Elbląg.

Inauguracja Festiwlu odbędzie się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu o g. 17:00 spotkaniem autorskim z Agnieszką Herman, które poprowadzi Bogumiła Salmonowicz. Chwilę po tym (g. 18:30) zapraszamy na tradycyjny Turniej Jednego Wiersza, który będzie okazją dla wszystkich miłośników poezji do zaprezentowania swojej twórczości i zdobycia nagród. O odpowiednią oprawę humoru podczas turnieju zadba wyjątkowy duet: Arco Van Ieperen i Rafał Nowakowski. Wieczorem – duża dawka muzyki – o g. 20:00 zapraszamy na koncert Orkiestry Samorządu Uczniowskiego ZPSM, po którym odbędzie się ogłoszenie wyników turnieju.

W sobotę zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej przy ul. Św. Ducha. Zaczynamy od rana – od 10:00 będą odbywać się warsztaty literackie z Grzegorzem Malechą oraz warsztaty fotograficzne z Arturem Kalinowskim. Na kolejne warsztaty (również w Bibliotece) zapraszamy o g. 12:30 – literackie poprowadzi Paweł Podlipniak, a skecznoterskie Anita Pawlak. Kolejne spotkanie – tym razem z poświęcone teatrowi i sztuce pisania tekstów scenicznych poprowadzi Joanna Biernacka-Płoska z Anną Wakulik. To nie koniec przygody z teatrem, o 18:15 Violetta Seremak-Jankowska wspólnie z Joanną Zaworską (aktorki z Trójmiasta) zabiorą wszystkich na “Karuzelę z poetkami”. Po ich występie na scenie pojawi się Tomasz Olszewski,a  po jego koncercie weteran elbląskiego Wielorzecza – Wojciech Boros – poprowadzi slam poetycki, który będzie kolejną szansą na zaprezentowanie swojej twórczości – niekoniecznie w wydaniu poetyckich tekstów.

W niedzielę zapraszamy na śniadanie do Amore Mio, w którym odbędzie się rozmowa Arco Van Ieperena z Małgosią Jędrzejewską na temat tłumaczeń i przekładów. Po śniadaniu tradycyjnie spotkamy się w Hotelu Elbląg, w którym ogłosimy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego. Ostatnim punktem Wielorzecza będzie panel poświęcony e-kulturze, który poprowadzi Jacek Nowiński.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i zapraszamy wszystkich, którzy do tej pory byli z nami, jak również tych, którzy o naszym Festiwalu jeszcze (jakimś cudem) nie słyszeli.

Miło nam poinformować, że VIII Festiwal Literatury Wielorzecze otrzymał patronat honorowy prezydenta Elbląga, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Projekt zrealizowano ze wsparcia finansowego Miasta Elbląg, Fundacji PZU, ZAIKS, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym VIII Festiwalu Literatury Wielorzecze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko