2021-01-10 ShowOFF 2021

0
98

Organizator
Organizatorem konkursu jest Fundacja Sztuk Wizualnych z siedzibą w Krakowie.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do debiutantów. 

“Debiutant to artysta, który nie miał wystawy indywidualnej w znaczącym ośrodku opiniotwórczym, tj. muzeum, galerii sztuki reprezentującej i aktywnie promującej artystów, nie zdobył żadnej nagrody w ramach festiwalu czy innego wydarzenia fotograficznego”.

Opis
Konkurs jest organizowany w ramach międzynarodowego festiwalu fotograficznego Miesiąc Fotografii w Krakowie (MFK).

Sekcja ShowOFF to bardzo ważna część Miesiąca Fotografii w Krakowie, która już na dobre wpisała się w coroczny program festiwalu. Całą swoją uwagę poświęcamy w niej debiutującym twórcom, którzy są dopiero na początku artystycznej drogi i szerokie uznanie mają jeszcze przed sobą.

W 2021 roku nastąpi zmiana formatu. Zamiast zbiorowej ekspozycji, która odbywała się przez ostatnie siedem lat, każdy z pięciu zwycięskich projektów zaprezentowany zostanie w formie indywidualnej wystawy. Wierzymy, że dzięki temu rozwiązaniu jeszcze bardziej uda nam się wyróżnić laureatów, ale też zadziała to odświeżająco na samą formułę konkursu.

Do konkursu można zgłaszać projekty fotograficzne (nie więcej niż 15 zdjęć) oraz projekty filmowe. 

Opłata za zgłoszenie jednego projektu wynosi 15 euro.

Nagroda
Spośród wszystkich uczestników zostanie wybranych pięciu laureatów, którzy zaprezentują swoją twórczość międzynarodowej publiczności festiwalu fotograficznego Miesiąc Fotografii w Krakowie 2021.

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 10 stycznia 2021 r.

Strona konkursu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko