2020-10-31 Nagroda Polskiej Sekcji IBBY „Książka Roku”

0
103

Organizator
Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych (Polska Sekcja IBBY) z siedzibą w Warszawie.

Opis

 Celem konkursu, zgodnie ze statutem międzynarodowego stowarzyszenia IBBY, jest promocja wartościowej literacko i artystycznie książki dla dzieci. Konkurs realizowany jest co roku. Nagradzani są współcześnie żyjący rodzimi twórcy. Konkurs nie dotyczy podręczników oraz literatury popularno-naukowej. Odnosi się wyłącznie do książek opublikowanych w Polsce. 

Nagrody są przyznawane w trzech kategoriach:

I. Nagroda literacka – dla pisarza / pisarki  / autorów tekstów opublikowanych po raz pierwszy w okresie od 1 listopada 2019 do 31 października 2020. W tej kategorii przyznaje się dwie równorzędne nagrody:
– za książkę dla dzieci;
– za książkę dla młodzieży.
Zgłoszenia może dokonać autor lub wydawca książki.

II. Nagroda graficzna – dla twórcy / twórczyni / twórców autorskich książek obrazkowych oraz dla ilustratora / ilustratorki / autorów ilustracji opublikowanych po raz pierwszy w okresie od 1 listopada 2019 do października 2020, przy czym tekst towarzyszący ilustracjom może być zarówno wznowieniem, jak i przekładem z języka obcego. W tej kategorii przyznaje się dwie równorzędne nagrody:
– za książkę obrazkową;
– za ilustracje i koncepcję graficzną.
Zgłoszenia może dokonać ilustrator lub wydawca książki.

III. Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa – dla osoby fizycznej lub instytucji, która w okresie od 1 listopada 2019 do 31 października 2020 działała wyjątkowo aktywnie na rzecz upowszechniania czytelnictwa i promocji książki dla młodego czytelnika. 

Zgłoszenia należy przesyłać pocztą (szczegóły w regulaminie).

Nagrody
Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 października 2020 r.

Strona konkursu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko