RADIOBOOK.PL – PREMIERA „POPIOŁÓW” STEFANA ŻEROMSKIEGO. CZYTA MARIUSZ BONASZEWSKI

0
275

„Radiobook” to nowy projekt Agencji Muzycznej Polskiego Radia, mający na celu prezentację najwybitniejszych dzieł literackich w wersji audiobooków dostępnych online. Premiery kolejnych powieści mają miejsce w każdy poniedziałek. Od dziś dostępna jest kolejna, zrealizowana przez Teatr Polskiego Radia powieść online: „Popioły” Stefana Żeromskiego w interpretacji Mariusza Bonaszewskiego.

„Popioły” – największa historyczna powieść Stefana Żeromskiego. Miała stanowić pierwszą część trylogii, która jednak nigdy nie została ukończona. Przedstawia panoramę epoki, obrazując tło kształtowania się świadomości narodowej w XIX w.: wojny napoleońskie, legionowe walki, bohaterów i awanturników, ofiarność i okrucieństwo. Poznajemy różnorodność zjawisk kulturowych i obyczajowych przez pryzmat bohaterów z różnych klas społecznych: Rafała Olbromskiego z drobnej szlachty sandomierskiej, księcia Gintułta – przedstawiciela magnaterii oraz Krzysztofa Cedro. Powieść w 107 odcinkach fantastycznie zinterpretował aktor Mariusz Bonaszewski.

Wszystkie „Radiobooki” dostępne są bezpłatnie na nowym kanale na Youtube, na Facebooku (@radiobookpr) oraz pojawią się w serwisach z audiobookami (Empik Go, Storytel, Audioteka) w ramach abonamentów użytkowników.

➔  Grafiki i animacje do pobrania TUTAJ

Więcej informacji:

Agencja Muzyczna Polskiego Radia
Milena Madziar 22 645 34 23,
519 310 626, milena.madziar@polskieradio.pl
Alicja Żełaniec 605 177 688,  alicja.zelaniec@polskieradio.pl

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko