2020-10-19 Konkursu na projekt i wykonanie statuetki

0
431

Organizator
Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Polska Federacja Dyskusyjnych Klubów Filmowych.

Uczestnicy
Konkurs jest adresowany do osób pełnoletnich.

Opis
Przedmiotem konkursu jest projekt i wykonanie statuetki Nagrody Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych Don Kichot.

Statuetka powinna być nowoczesna w wyrazie artystycznym i nawiązać – w sposób dowolnie i subiektywnie potraktowany przez autora – do idei ruchu dyskusyjnych klubów filmowych, który kieruje się zasadą: prelekcja–projekcja–dyskusja, do kinofilii, do kultury filmowej, do postaci i postawy Don Kichota, patrona nagrody. Projekty abstrakcyjne także będą brane pod uwagę.

Dobór środków wyrazu jest dowolny. Statuetka może być projektowana z przeznaczeniem do wykonania w dowolnej technice i materiale. Dopuszczalne jest łączenie materiałów. Od projektów oczekiwana jest oryginalność w ujęciu tematu i wysoka wartość estetyczna. Wartością projektu będzie także racjonalność jego technicznej realizacji, między innymi możliwość jego powielenia na podstawie przedstawionego modelu (lub innej przedstawionej dokumentacji, form negatywowych itp.) tak, by powstanie kolejnych egzemplarzy i ich tożsamość z oryginałem były możliwe do uzyskania przez autora projektu w procesie powielania.

Koszt wykonania statuetki nie może przekraczać 250 zł.

Na adres Organizatora konkursu należy przesłać projekt oraz gotową statuetkę (szczegóły w regulaminie).

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 5.000 zł.

Termin
Zgłoszenia będą przyjmowane do 19 października 2020 r.

Regulamin i karta zgłoszeniowa

Regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Kartę zgłoszeniową można pobrać tutaj.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko