Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy

0
557

Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się 14 maja br., zapadła pozytywna decyzja dotycząca nabycia przez Miasto siedziby Teatru WARSawy, zatem budynku przy Rynku Nowego Miasta 5/7. Teatr, działający w budynku z lat 50. dawnego kina Wars, stanie się miejską przestrzenią teatralną – wciąż z pewnością ambitną i otwartą na różne kierunki w sztuce.

Nasz teatr, który jest niezależny i offowy, nareszcie znalazł swoją bezpieczną przystań. Dzięki działaniom władz Warszawy mamy nareszcie swoje stałe miejsce, które będziemy wciąż dzielić z innymi artystami, by tworzyć offowe centrum kultury. To ogromna radość dla nas, gdyż na tę decyzję czekaliśmy kilka lat. Ponadto ta wiadomość jest dowodem uznania dla naszej działalności kulturalnej. Od dziś jesteśmy mocniejsi i możemy działać w dłuższej oraz pełniejszej perspektywie. To niezwykle istotny krok dla Teatru WARSawy. Z pewnością zmierzamy ku stabilniejszej, spokojniejszej i bogatszej w teatralne wydarzenia przyszłościkomentuje Adam Sajnuk, dyrektor Teatru WARSawy.

Aktualnie obiekt ten to oaza twórczości artystycznej na terenie Starego i Nowego Miasta, który został zaadaptowany pod wymagania i potrzeby fanów kultury. Swoje wydarzenia organizują tu m.in.: Teatr Montownia, Teatr Papahema, Pożar w Burdelu oraz wielu początkujących, utalentowanych reżyserów i aktorów – realizując projekt o nazwie „Społeczna Scena Debiutów”.

Doceniany przez krytyków teatralnych i recenzentów, wymieniany w ogólnopolskich podsumowaniach sezonu, z tytułami i rolami teatralnymi, które są nagradzane i wskazywane w recenzjach oraz podsumowaniach.

***

Teatr WARSawy jest w prostej linii spadkobiercą Teatru Konsekwentnego – profesjonalnej grupy teatralnej, która działa w Warszawie od 1997 roku. Zarządza nim Adam Sajnuk – założyciel, aktor i reżyser wielu spektakli wystawianych na jego deskach. W 2013 r. Teatr Konsekwentny został przeniesiony na  Rynek Nowego Miasta, gdzie pod nową nazwą Teatr WARSawy kontynuuje i rozwija swoją działalność artystyczną, edukacyjną i kulturotwórczą. Placówka przyciąga wybitnych aktorów i zaspokaja apetyt na sztukę ciekawym i ambitnym repertuarem. Pokazuje tym samym, że stolica Polski – miasto, w którym prawie wszystko jest ponazywane i instytucjonalne ma również swoje artystyczne i undergroundowe podziemie oraz nie boi się inicjatyw offowych.

Teatr nie ma stałego teamu aktorskiego, tylko zespół osób współpracujących z nim. Są to zawodowi i uznani reżyserzy oraz aktorzy, scenografowie, kostiumologowie i reżyserzy świateł. Oprócz znanych i wybitnych artystów oraz specjalistów w swoich dziedzinach teatr zaprasza do współpracy inne niezależne grupy, jak m.in. Teatr Montownia, Teatr Papahema, Pożar w Burdelu oraz początkujących, utalentowanych reżyserów i aktorów – realizując projekt o nazwie „Społeczna Scena Debiutów”. który ma na celu stworzenie szansy kolejnemu pokoleniu artystów. Spektrum repertuarowe WARSawy jest dość szerokie – obok sceny dramatycznej, która jest sceną bazową tego teatru, znajdziemy tu również coś dla miłośników stand-upu a także wartościową propozycję skierowaną do młodej widowni.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko