2020-10-26 Ogólnopolski Konkurs Graficzny „Granice Wolności”

0
365

Organizator
Organizatorem konkursu jest Centrum Kultury AGORA we Wrocławiu.

Uczestnicy
Uczestnik konkursu musi mieć ukończone 16 lat.

Opis
Wrocławskie Centrum Kultury AGORA zaprasza do udziału w konkursie graficznym na najciekawszą interpretację artystyczną hasła WOLNOŚĆ, tym razem w kontekście granicy pomiędzy wolnością słowa a hejtem. 

Poszukując prac odważnych i nieszablonowych, będziemy starali się odpowiedzieć na pytania: Czy wolność to prawo do nienawiści? Czy dzisiejsza sposobność do głośnego wyrażania poglądów na wszelkie tematy, w tym również opinie personalne, powinna mieć jakieś granice? Czy mamy prawo do przekraczania ich? Gdzie kończy się wolność słowa, a zaczyna hejt? W końcu wolność to także poczucie, że żyjemy w państwie prawdziwie sprawiedliwym, takim, które równo traktuje wszystkich swoich obywateli, także w kontekście wypowiedzi, ale i wyznania czy pochodzenia.

Formułując powyższe pytania, zachęcamy do nadsyłania prac nowoczesnych i świeżych, w których na nowo odczytamy pojęcia takie jak: ksenofobia, szowinizm, tolerancja, różnorodność. Do artystycznej interpretacji zachęcamy zarówno amatorów, jak i profesjonalistów powyżej 16 roku życia, zajmujących się projektowaniem grafiki cyfrowej i warsztatowej.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie 3 prace.

Prace należy dostarczyć w formie papierowej (preferowane będą wydruki w formacie 100 cm x 70 cm) oraz w wersji elektronicznej.

Nagrody
• I miejsce: 1.500 zł
• II miejsce: 1.000 zł
• III miejsce: 500 zł

Termin
Termin nadsyłania prac upływa 26 października 2020 r.

Strona konkursu

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko