Premiera Teatru Telewizji „Duet, czyli recepta na miłość”

0
922

Warszawa, 13 lutego 2020 r.

17 lutego w Teatrze Telewizji premiera sztuki Magdaleny Wołłejko „Duet, czyli recepta na miłość” w reżyserii Adama Sajnuka. To opowieść o rodzącym się niespodziewanie uczuciu pomiędzy dwójką samotnych osób „po przejściach”. W przedstawieniu, usłyszymy piosenki z kultowego „Kabaretu Starszych Panów” w nowych aranżacjach Michała Lamży.  

Anka (Emilia Komarnicka-Klynstra) i Daniel (Wojciech Solarz) wprowadzają się do wspólnego „bliźniaka” i zostają sąsiadami. Oboje mają za sobą bolesne wspomnienia nieudanych związków. Potrzebują trochę czasu oraz małych zbiegów okoliczności, aby przekonać się, że są dla siebie po prostu stworzeni. Spektakl z pełnym nadziei optymizmem ma przekonać widzów, że w wirtualnym, zdominowanym przez media społecznościowe świecie, kariera, czy zagraniczne podróże nie zastąpią szczęścia wynikającego z bliskości i szczerej relacji z partnerem. „Duet, czyli recepta na miłość” to również popis wokalnych i aktorskich umiejętności Emilii Komarnickiej – Klynstra i Wojciecha Solarza.

Obsada: Emilia Komarnicka-Klynstra (Anka), Wojciech Solarz (Daniel), Marta Romanowska (Dziewczynka na karuzeli) oraz muzycy grający na żywo: Szymon Linette (instrumenty perkusyjne, Sammler), Wojciech Gumiński (kontrabas, gitara basowa, syntezator, głos), Konrad Wantrych (instrumenty klawiszowe, instrumenty strunowe, głos), Michał Lamża (instrumenty klawiszowe, instrumenty strunowe, programowanie, głos).

Reżyseria: Adam Sajnuk

Zdjęcia: Piotr Wojtowicz PSC

Muzyka do piosenek: Jerzy Wasowski

Teksty piosenek: Jeremi Przybora

Aranżacje piosenek i muzyka ilustracyjna: Michał Lamża

Scenografia i kostiumy: Katarzyna Adamczyk

Choreografia: Dorota Jawor – Przybyszewska

Montaż: Beata Barciś PSM

Dźwięk: Krzysztof Jastrząb, Marcin Kijo

Premiera „Duetu, czyli recepty na miłość” w TVP1, 17 lutego o godz. 21.00

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko