2020-02-24 9. Strefa Studenta

0
360

Organizator
Organizatorem konkursu jest firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział studenci, którzy zawodowo nie są związani z firmami zajmującymi się projektowaniem lub produkcją opakowań. 

Opis
Konkurs towarzyszy 12. Międzynarodowym Targom Opakowań Packaging Innovations.

Do konkursu można zgłaszać projekty opakowań. Prace będą oceniane w trzech kategoriach:

Wrażenie
Estetyczne, nowoczesne, zaskakujące, określające zapakowany w nim produkt i przede wszystkim wyróżniające się na półce. Takie właśnie powinno być opakowanie w kategorii Wrażenie. Nie bez znaczenia w tej kategorii jest również proces projektowy. Nieszablonowe pomysły i nienaganne wykonanie opakowania to podstawowe elementy oceny projektu.

Funkcjonalność i forma
Nie tylko wygląd ma znaczenie! W tej kategorii oceniane będą projekty nietypowych rozwiązań konstrukcyjnych opakowań. Nowatorskie technologie, funkcje, zabezpieczenia, czy zamknięcia opakowań, to elementy brane pod uwagę w kategorii Forma. Oceniane będą innowacyjność rozwiązań i dostrzeżenie potrzeb odbiorcy.

Etykieta / projekt graficzny
Jest to kategoria kierowana do grafików tworzących ciekawe projekty graficzne na opakowaniach. Uczestnicy mogą korzystać z dowolnych opakowań tworząc na nich spójne koncepcje graficzne. W tej kategorii oceniane będą ciekawe pomysły, precyzyjne wykonanie i niepowtarzalność projektu. Uczestnicy mogą zgłaszać zarówno projekty etykiet czy grafiki na opakowania jednego produktu, bądź też spójną koncepcję identyfikacji wizualnej całej linii produktowej.

Prace nagrodzone w poprzedniej edycji konkursu można obejrzeć tutaj.

Zgłoszenia należy przesyłać mailem do 24 lutego 2020 do godz. 12:00.

Nagrody
W każdej z trzech kategorii zostanie przyznana nagroda pieniężna w wysokości 1.200 zł brutto.

Autorzy najlepszych projektów (15 osób) zaprezentują swoje opakowania podczas 12. Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations. Targi odbędą się w dniach 1-2 kwietnia 2020 r. w Warszawie.

Termin przyjmowania zgłoszeń
2020-02-24

Strona konkursu
packaginginnovations.pl/pl/konkurs-strefa-studenta.html

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko