2020-02-20 Konkurs na plakat 45. Zamojskiego Lata Teatralnego

0
396

Organizator
Organizatorem konkursu jest Zamojski Dom Kultury.

Uczestnicy
W konkursie mogą wziąć udział uczniowie liceów plastycznych.

Opis
Uczestnicy konkursu mają za zadanie zaprojektować plakat 45. Zamojskiego Lata Teatralnego.

Zamojski Dom Kultury we współpracy z Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Bernarda Morando w Zamościu ogłasza konkurs na plakat 45. Zamojskiego Lata Teatralnego. Zamość został zaprojektowany przez patrona tutejszego PLSP według koncepcji miasta idealnego, czyli dobrego, pięknego i wiecznego. Na razie wieczność trwa 440 lat, piękno nie przeminęło, a jedną z cech dobra jest Zamojskie Lato Teatralne. Festiwal narodził się na renesansowej starówce, która wystąpiła w roli scenografii w spektaklu „Romeo i Julia” Szekspira. Zabytkowa architektura od kilku dekad często pełni tę rolę w prezentowanych widowiskach.

Na Rynku Wielkim, w podwórkach Zespołu Staromiejskiego, w Parku Miejskim, amfiteatrze, ale też w sali Wojewódzkiego Domu Kultury działo się Zamojskie Lato Teatralne. I to się nie zmienia, po ponad czterech dekadach trwania festiwalu, gramy w plenerze i w sali, a widzowie oklaskują artystów, nierzadko z sympatyczną gwałtownością.

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu maksymalnie trzy plakaty. Prace należy przesyłać drogą elektroniczną (szczegóły w regulaminie).

Nagroda
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w wysokości 2.000 zł.

Termin przyjmowania zgłoszeń
2020-02-20

Strona konkursu
zdk.zamosc.pl/2019/12/konkurs-na-plakat-45-zamojskiego-lata-teatralnego/#more-35252

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko