Sezon 2019/2020 w Teatrze Wybrzeże

0
923
Plakat na otwarcie sezonu zaprojektował Paweł Kamiński.

Na początek, 12 października na Dużej Scenie premiera operetty wielce narodowej KARMANIOLA czyli OD SASA DO LASA Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Aignera. Tę operetkę komiczną z elementami historii, polityki i licznymi odniesieniami do chwili obecnej realizujemy w ramach obchodów 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. W grudniu również na Dużej Scenie arcydzieło polskiego romantyzmu – KORDIAN Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Orzechowskiego.

A w nowym roku czekają nas spotkania z pracami młodych reżyserów, prawie debiutantów – Radosława Maciąga i Franciszka Szumińskiego, po raz pierwszy do współpracy zaprosiliśmy Radosława Rychcika, ale czekają nas również premiery naszych niemal stałych współpracowników – Eweliny Marciniak, Kuby Kowalskiego i Jarosława Tumidajskiego, a już w marcu zaprosimy do wyremontowanej malarni na TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM Tennessee Williamsa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.
Wcześniej, bo w listopadzie zapraszamy na spektakle 11. edycji Wybrzeża Sztuki! A pośród nich najnowsze spektakle Krystiana Lupy i Jana Klaty. Szczegóły wkrótce!
Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się w teatrze!
Do zobaczenia w sezonie 2019/2020!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko