Irena Kaczmarczyk – Kraków

0
712

Festiwal SACRUM PROFANUM

27 września- 4 października

„Zawsze chodziło nam o spotkanie, łączenie, dopasowywanie i zestawianie wszelkiego rodzaju skrajności. Tak na scenie , jak i przed nią. Tak w idei, jak i w rzeczywistości” – Krzysztof Pietraszewski (kurator festiwalu)

Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest sąsiedztwo, zacieranie granic, docenianie różnic. W ciągu ośmiu dni trwania festiwalu odbędzie się 15 koncertów, 14 prapremier oraz 29 premier polskich.

 Festiwal „Sacrum profanum” podtrzymuje tradycję sięgania po teksty literackie. W tym roku program „Inni ludzie” zapożyczył swą nazwę od najnowszej książki Doroty Masłowskiej. W Małopolskim Ogrodzie Sztuki usłyszymy utwór Artura Zagajewskiego do fragmentów powieści. Druga kompozycja, przygotowana przez Pawła Romańczuka ma niecodzienny skład Małych Instrumentów, poszuka nietypowych źródeł dźwięku, odwołując się do dwóch specyficznych charakterystyk dźwiękowych – dziedzictwa Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia oraz rzeźb dźwiękowych Sonambient.

Szczegółowy program na stronie:

http://sacrumprofanum.com/program


TAURON Arena Kraków

5 października 2019 r.

Zbigniew Preisner – jeden z najwybitniejszych  współczesnych kompozytorów filmowych na świecie, twórca epokowych dzieł do produkcji Krzysztofa Kieślowskiego! czy Agnieszki Holland – specjalnym koncertem będzie świętował swój jubileusz 40-lecia pracy artystycznej. Zaproszenie do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu przyjęli wspaniali muzycy z kraju i zagranicy, m.in. Lisa Gerrard, Teresa Salgueiro, Edyta Krzemień, Sinfonia Varsovia i Cracow Singers. Na scenie pojawią się także aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy, a gośćmi specjalnymi będą Jerzy Trela i Anja Rubik. Koncert odbędzie się 5 października 2019 roku w TAURON Arenie Kraków. Bilety do sprzedaży trafią w środę, 16 stycznia.

Najpiękniejszy zawód świata

– Od końca lat 70-tych wykonuję najpiękniejszy zawód świata, zrozumiały wszędzie, który nie potrzebuje tłumacza. Miałem w życiu ogromne szczęście; najpierw poznałem Piotra Skrzyneckiego i występowałem w jego Piwnicy pod Baranami, tam znalazł mnie Krzysztof Kieślowski i przez 9 lat napisałem muzykę do jego 17 filmów. Te filmy głównie wypromowały moją muzykę. A potem koncerty, filmy i tak minęło 40 lat. Nie tak dawno przeczytałem o sobie w internecie „młody utalentowany kompozytor” – hahaha, a tymczasem 40 lat minęło jak jeden dzień. Do zobaczenia i usłyszenia w TAURON Arenie Kraków 5 października – mówi Zbigniew Preisner.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko