2019-08-31 Od polskiej Melancholii do włoskiego Realizmu Terminalnego

0
212

W sobotę 31 sierpnia 2019 o g. 16.00 będę gościem w Domu Polonijnym we Wrocławiu, w którym na zaproszenie pani Anny Gajdamowicz odbędzie się moje poetycko – muzyczne spotkanie autorskie zatytułowane:
“Od polskiej Melancholii do włoskiego Realizmu Terminalnego:
podróż od Bałtyku do Morza Śródziemnego poprzez literaturę współczesną”. Na fortepianie towarzyszyć mi będzie mgr Alicja Krzyżaniak z Poznania. W programie m.in. wiersze z moich książek powstałych na terenie Włoch, w tym dwujęzycznego tomiku “Si dissolvono le orme su qualsiasi terra / Rozmywają się ślady na każdej ziemi” oraz me liczne teksty należące do włoskiego nurtu Realizmu Terminalnego, którego jestem oficjalnym ambasadorem na Polskę. Dla polskiej publiczności będzie to pierwsze bezpośrednie spotkanie “face to face” ze stylistyką RT stworzoną przez włoskiego poetę Guido Oldani’ego. Część muzyczna wypełniona zostanie utworami z muzyki filmowej Wojciecha Kilara w wykonaniu pianistki Alicji Krzyżaniak.

Dziękuję serdecznie pani Annie Gajdamowicz za cenne zaproszenie i poecie Krzysztofowi Rębowskiemu za cenne pośrednictwo.

Zapraszam serdecznie, wstęp wolny!

Izabella Teresa Kostka

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko