2019-06-07 Nowy Dokument Tekstowy

0
51

Instytut Literatury organizuje I Ogólnopolski Konkurs na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy. Do udziału zaproszeni są wszyscy pełnoletni twórcy, niezależnie od dotychczasowego dorobku literackiego. Chętni mogą startować w trzech kategoriach:

  • liryka – autorskie tomy poezji składające się z maksymalnie pięćdziesięciu wierszy;
  • epika – powieści lub zbiory opowiadań liczące sobie maksymalnie 360 000 znaków ze spacjami;
  • esej – zbiory esejów liczące sobie maksymalnie 360 000 znaków ze spacjami.

Zwycięskie utwory zostaną wydane w ramach nowej serii Instytutu – Biblioteka Literacka Kwartalnika “Nowy Napis”, przewidziano także honorarium autorskie.

Utwory w formacie plików .rtf, .doc lub .docx należy przesyłać mailowo na adres konkurs@instytutliteratury.eu. Nieprzekraczalny termin zgłoszenia dzieła to 7 czerwca 2019 roku. W treści maila należy podać imię i nazwisko, numer telefonu i adres e-mail oraz przesłać zgodę na przetwarzanie danych osobowych o następującej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Instytut Literatury w celu udziału w I Ogólnopolskim Konkursie na Książkę Literacką „Nowy Dokument Tekstowy”, w tym na ewentualną publikację mojego nazwiska jako laureata ww. konkursu”.

Temat maila zgłoszeniowego musi mieć następującą postać: „Zgłoszenie na konkurs – KATEGORIA”, gdzie w miejsce słowa „Kategoria” należy wstawić nazwę kategorii, w której będzie oceniany przesłany utwór.

Regulamin konkursu jest dostępny pod adresem: http://bit.ly/30jEURI

Strona WWW Instytutu Literatury: www.instytutliteratury.eu

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1147957115398899/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko