Rafał Barnaś – Młodzieniec

0
616

Zimą 1945 zaginął “Portret młodzieńca” Rafaela – jeden z dwóch najwybitniejszych renesansowych obrazów w polskich zbiorach, obok Damy z łasiczką Leonarda da Vinci. Do dzisiaj nie są znane losy tego arcydzieła. a przynajmniej nie wszystkim.
Na kartach powieści Rafał Barnaś odsłania powojenne losy “Młodzieńca”, aż do kwietnia 2010, kiedy nastąpił punkt kulminacyjny polsko-rosyjskiej gry wywiadu o obraz.
Rafał Barnaś (ur. 1983 roku). Z wykształcenia historyk. Absolwent Bezpieczeństwa Narodowego na Akademii Obrony Narodowej w Warszawie, Podstaw Psychoterapii Psychoanalitycznej na KSPP w Krakowie i Holmes College w Sydney. Współpracuje z fundacją InTheBaltic. Z zamiłowania podróżnik.
Zwiedził ponad 50 krajów na 6 kontynentach.

“Istnieją różne wersje, gdzie dziś może znajdować się >Młodzieniec< (oczywiście, o ile ocalał.), który zaginął, gdy skończyła się druga wojna światowa. Autor książki na podstawie rozmowy z tajemniczym nieznajomym, którego spotkał podczas jednej ze swoich podróży w Indonezji, wysuwa wniosek, że zaginiony obraz może znajdować się w Rosji. [.] Jest to kolejną zaletą książki, której autor proponuje swoim czytelnikom intelektualne wyzwania >a co by było, gdyby<?”   


– Wiktor Denisenko, 
pisarz, politolog, doktor socjologii, 
wykładowca na Uniwersytecie Wileńskim

“Przygoda, ryzykowne poszukiwania, niebezpieczeństwo, rosyjski i polski
wywiad, które się ścierają w walce o >Młodzieńca<, zaginiony obraz autorstwa
Rafaela – wszystko to czytelnik znajdzie w tej książce”. 

– Witold Janczys, 
prezes Fundacji IntheBaltic, 
dziennikarz niemieckiej 
agencji informacyjnej “Deutsche Welle” 
w krajach bałtyckich

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko