KOŁODZIEJ Gaja

0
427

Gaja KOŁODZIEJ
 

Urodziła się 23 listopada 1989 roku w Warszawie. Wychowała się w artystycznej rodzinie, gra na fortepianie, rysuje, maluje, haftuje. Od najmłodszych lat marzyła o karierze na scenie, brała udział w spektaklach szkolnych, jak i w warsztatach teatralnych organizowanych przez różne instytucje. Podczas zabaw w teatr rozwijała wyobraźnie poprzez tworzenie rozmaitych postaci, sytuacji i zdarzeń. Chociaż od dziecka lubiła pisać, pomysły na opowiadania i nowele zaczęła spisywać w wieku lat 12, ale nigdy nie przekroczyły one magicznej liczby 20 stron.

Przełom nastąpił w roku 2004, gdy była w drugiej klasie gimnazjum. Jako zmęczona szkołą czternastolatka podczas jednej z lekcji matematyki zaczęła spisywać w zeszycie swoje przemyślenia na temat Wolnych Ludzi, którzy nie byli skazani na codzienne męczarnie w szkole. Tego samego dnia (podczas tej samej lekcji) powstała Melania Korzeniowska, bohaterka „Wystrzałowej licealistki”. Była to pierwsza poważna próba napisania powieści o rozbudowanej fabule. Przez następne półtora roku powstało 60 stron powieści, niestety utracone bezpowrotnie z powodu awarii komputera.

Drugie podejście do napisania książki o losach Melanii miało miejsce w dwóch pierwszych latach liceum, gdy Gaja miała 16 lat. Ukończona wersja treścią zbliżona była do „Wystrzałowej licealistki”, ale zakończenie pozostawiało wiele do życzenia, więc Gaja postanowiła ponownie zacząć od początku i dodając wiele nowych wątków stworzyła dwu tomową historię agentki 772. Trzecia, ostateczna wersja przygód Melanii Korzeniowskiej została ukończona we wrześniu 2008 roku, gdy Gaja miała 18 lat.

Tego samego roku Gaja Kołodziej została wyróżniona 1 nagrodą w ogólnopolskim konkursie literackim za opowiadanie pt. „Moje jedyne marzenie”. To opowiadanie wraz z innymi nagrodzonymi pracami zostało opublikowane w zbiorze „7 kolorów tęczy”.
W lipcu 2010 roku nakładem Wydawnictwa Lucky w księgarniach ukazała się powieść pt. „Wystrzałowa licealistka” i jest to pierwszy tom przygód Mel, agentki 772. W marcu 2011 roku ukazał się drugi tom zatytułowany „Wystrzałowa maturzystka”.

W czerwcu 2012 również nakładem Wydawnictwa Lucky ukazała się trzecia książka Gai Kołodziej zatytułowana „Dar”. Czwarta powieść pod tytułem „Księżniczka. W blasku sławy i cieniu obsesji” ukazała się nakładem Literary Art Institute w kwietniu 2013. W maju 2014 ukaże się piąta powieść zatytułowana „Przemilczenia”, a w planach wydawniczych na wiosnę 2015 jest już ukończona kolejna powieść pod roboczym tytułem „Jockey”.

Gaja Kołodziej uzyskała dyplom magisterski z psychologii na Uniwersytecie w Maastricht w Holandii i odbyła praktyki w Nowej Zelandii, gdzie zrodził się pomysł prowadzenia spotkań autorskich przez internet. Od 14 stycznia 2012 roku jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, a 8 czerwca 2014 roku została wybrana do Zarządu Głównego, gdzie w kadencji 2014-2017 będzie pełnić funkcję sekretarza.

Wraz z rosnącą popularnością swoich książek postanowiła całkowicie poświęcić się pisarstwu. Na początku 2013 roku założyła Instytut Sztuki Literackiej (www.LiteraryArtInstitute.com), którego celem jest promowanie czytelnictwa i wspieranie nowych talentów literackich. Prowadzi Klub Młodych Pisarzy, pracuje nad następną powieścią i udowadnia, że z pisania można żyć.

Kontakt: 

www.gajakolodziej.com

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko