15.05.2018

0
116

XXIII Festiwal Poetycki im. Ks. Pasierba

 

W imieniu organizatorów, Liceum Ogólnokształcącego w Pelplinie i Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie, serdecznie zapraszamy do udziału w XXIII Festiwalu Poetyckim im. Ks. Pasierba, który odbędzie się w dniach 5-6 czerwca 2018.  Festiwal to działania konkursowe oraz koncerty, warsztaty, spotkania. Zapraszamy młodych wykonawców oraz  grupy teatralne działające w Ośrodkach Kultury, innych placówkach.

Czekamy na wiersze młodych osób, na eseje, na prace dot. kulturowego dziedzictwa Polski i Europy. Do wyboru sześć kategorii konkursowych (szczegóły w Regulaminie). Natomiast podczas dwóch dni Festiwalu prezentować się będą recytatorzy, wykonawcy poezji śpiewanej i programów poetycko-muzycznych. Zachęcamy więc do przygotowania swojego programu i jego zaprezentowania w Pelplinie.

Prace i udział w działaniach konkursowych Festiwalu należy zgłosić zgodnie z Regulaminem do 15 maja 2018.

Nadesłane prace oraz zmagania konkursowe podczas Festiwalu oceniać będzie Jury powołane przez organizatorów, w tym poloniści i aktorzy. Na laureatów czekają nagrody pieniężne i rzeczowe oraz liczne upominki.

Festiwal to też spotkanie młodych pasjonatów poezji i prozy. W tym roku zaplanowano warsztaty słowa, recytacji, na które zapraszamy pierwszego dnia Festiwalu już od godz. 10.00. Natomiast wieczorem pierwszego dnia, zapraszamy na koncert do Muzeum Diecezjalnego, a następnie na „Spotkanie Młodych” w Ośrodku Kultury. Przybędą m.in. artyści z Teatru Kuźnia Bracka oraz inni goście. W kawiarnianych klimatach będzie czas na muzykę, poezję i rozmowy do późnego wieczora.

Festiwal Poetycki  zakończymy po południu w środę 6 czerwca koncertem galowym z występami laureatów oraz zaproszonego zespołu Krakowskie Przedmieście, który wykonuje m.in. utwory Księdza Pasierba.  

Uczestnikom warsztatów zapewniamy obiad pierwszego dnia Festiwalu, śniadanie drugiego dnia oraz nocleg z wtorku na środę (dla przyjezdnych). Na warsztaty obowiązują zgłoszenia do 15 maja 2018 na  festiwal@liceum.pelplin.pl

Do zobaczenia w Pelplinie, w mieście Księdza Pasierba!

O Festiwalu http://liceum.pelplin.pl/festiwal/

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko