Kliś Janusz

0
1706

KLIŚ Janusz

Poeta, plastyk i nauczyciel. Urodził się w 1961 roku w Dębicy (woj. podkarpackie). Debiutował pod okiem krakowskiego poety Tadeusza Śliwiaka jako siedemnastolatek w 1978 r. tomikiem poezji pt. Księżycowy sen.

Dziś swoje utwory publikuje w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Belgii.

Jest autorem i współautorem 64 książek (5 tomików, 57 antologii i 2 albumów

poetyckich), licznych publikacji prasowych oraz zdobywcą nagród i wyróżnień

w międzynarodowych konkursach literackich organizowanych przez Polish American Poets Academy w New Jersey. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski,wielokrotnie gościły w audycjach radiowych i programach telewizyjnych w Polsce i USA.Ma na swoim koncie liczne spotkania autorskie w Chicago i Milwaukee – USA.W Polsce, w ostatnich latach twórczość poety była prezentowana między innymi: na Salonie Artystycznym Beaty Anny Symołon

i Piwnicy pod Baranami w Krakowie,wieczorach poetyckich Alma zaprasza

w Krynicy Zdroju , koncercie 9 muz – Virtualia Art. w Warszawie, a w sierpniu 2021 r. na premierze antologii pt. Od wschodu do zachodu w Pałacu – Jabłonnie pod Warszawą. Autor współpracuje z licznymi środowiskami literackimi i artystycznymi w Polsce i poza jej granicami. Po jego wiersze sięgają znani aktorzy i muzycy co zaowocowało wydaniem 2 płyt CD z poezją śpiewaną i czytaną. Od 1998 r. tworzy na emigracji w USA. Uczy młodzież klas licealnych w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chicago. Interesuje się sztuką, fotografią, przyrodą, podróżami oraz życiem i kulturą Indian Ameryki Północnej.

Oficjalna strona na facebook:

https://www.facebook.com/januszklis.poezja.art

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko