Kliś Janusz

0
1552

 

Kliś Janusz

               Urodził się w 1961 roku w Dębicy (obecnie woj.podkarpackie).

Poeta, plastyk i nauczyciel. Debiutował w 1978 roku pod okiem krakowskiego poety Tadeusza Śliwiaka jako siedemnastolatek skromnym, zawierającym 35 wierszy tomikiem poezji pt.„Księżycowy sen”. Wiersze publikuje w Polsce, USA i Szkocji. Autor 3 tomików, współautor 32 antologii i książek poetyckich, 2 płyt CD i licznych publikacji prasowych. Zdobywca nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach literackich.

Jego wiersze wielokrotnie gościły w audycjach radiowych i programach telewizyjnych w Polsce i USA. Ma na swoim koncie liczne spotkania autorskie. W kraju ostatnio jego poezja była prezentowana na Salonie Arystycznym Beaty Anny Symołon w Krakowie.

Wiersze poety znajdziemy też w prestiżowej Antologii Poetów Polskich 2017 wydanej przez Pisarze-pl w Warszawie. Od 1998 r. przebywa i tworzy na emigracji w USA. Uczy klasy licealne w Polskiej Szkole im. Marii Skłodowskiej – Curie w Chicago. W wolnych chwilach rysuje i maluje. Kocha sztukę, przyrodę i podróże, interesuje się życiem i kulturą Indian Ameryki Północnej. Jest członkiem ZLP w Chicago i Polish American Poets Academy w New Jersey.

 

Oficjalna strona na facebook:

https://www.facebook.com/januszklis.poezja/

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko