08.03.2018

0
304

Retro kryminał o Poznaniu z dwudziestolecia międzywojennego

 

WarszawaArkadia 20180308 Cwirlej FBpost

 

Listopad 1926 roku. W Poznaniu krążą pogłoski o wizycie Marszałka Piłsudskiego. Nad jego bezpieczeństwem ma czuwać komisarz Antoni Fischer. Jednak napięta atmosfera w kraju po przewrocie majowym i narastające nastroje antysemickie nie ułatwiają mu zadania. Na domiar złego w mieście dochodzi do zbrodni. O jej aspektach i możliwych tropach opowie Ryszard Ćwirlej przy okazji premiery książki „Już nikogo nie słychać” (Czwarta Strona). Spotkanie odbędzie się 8 marca w salonie Empik Arkadia.

Młody praktykant znajduje ciało zastrzelonego właściciela zakładu pogrzebowego. Siostrzeniec zmarłego, zasłużony w czasie wojny bolszewickiej przodownik policji, za punkt honoru stawia sobie złapanie zabójcy. Niedługo potem, w podobny sposób, ginie działacz partii narodowej. Fischer nie ma ani chwili do stracenia, jak najszybciej musi znaleźć groźnego zabójcę.

W najnowszej książce „Już nikogo nie słychać” Ryszard Ćwirlej perfekcyjnie oddaje atmosferę dwudziestolecia międzywojennego. Jego bohaterowie przechadzają się po uliczkach dawnego miasta, zaglądają do barów, zatęchłych piwnic i cel.

Ryszard Ćwirlej (ur. 1964) – autor powieści kryminalnych, dziennikarz telewizyjny i radiowy. Mieszka w Poznaniu. Twórca podgatunku kryminalnego określanego mianem „powieści neomilicyjnej”, w którym podejmuje ironiczną, intertekstualną grę ze schematami tzw. powieści milicyjnej.

 

8 marca, godz. 18:00

Empik Arkadia

ul. Jana Pawła II 82

 

Kontakt dla mediów:

 

Martyna Antecka

Business & Culture

kom: 791 919 409

e-mail: m.antecka@businessandculture.pl

 

Paweł Bitowt

Koordynator ds. eventów, Empik

kom: 607 940 292

e-mail: pawel.bitowt@empik.com

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko