15.12.2017

0
107

ANTOLOGIA ZLP … w AKADEMII SZTUKI

Zapraszamy 15 grudnia 2017 r., o godz. 17.00 do Akademii Sztuki w Szczecinie przy pl. Orła Białego 2 na promocję ANTOLOGII POEZJI I PROZY ŚRODOWISKA Związku Literatów Polskich w Szczecinie.

Po niemal 60 latach ukazuje się ponownie ważna pozycja wydawnicza. Przepływający świat słowa to antologia poezji i prozy Związku Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz środowiska literackiego z nim współdziałającego. W wydanym tomie poetycko-prozatorskim znajdują się wybrane utwory autorów należących (formalnie i nieformalnie) do ZLP w Szczecinie, jak również do Regionalnego Stowarzyszenia Literacko-Artystycznego w Policach, Grupy Literacko-Artystycznej „Horyzont” US Szczecin, Nieformalnej Grupy Literackiej „Iuvenis Ars” i  Wojskowej Grupy Literackiej „In Aeternum” z Klubu 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej. Wspólnym mianownikiem koegzystencji tych niezależnych konstelacji literacko-artystycznych jest szeroko pojęta literatura oraz aktywne działania w ramach cyklicznych projektów (…) promujących  literaturę współczesną w Szczecinie, w regionie Pomorza Zachodniego i w Polsce, a nawet poza jej granicami.

 

Podczas promocji słowo o książce wygłosi prof. US dr hab. Katarzyna Krasoń a wiersze i fragmenty prozy zaprezentują: aktorki Teatru Współczesnego – Krystyna Maksymowicz i Ewa Sobczak, także Marcin Gargas z Teatru Słowa Proscenium oraz laureaci tegorocznego „Szczecińskiego Parnasu”: Wiktoria Gajos, Jan Kamiński, Inez Wilczewska i Jakub Tomala.

Książka wydana została w ramach projektu SZCZECIŃSKIE PROMOCJE LITERATURY 2017 z dofinansowania Miasta Szczecin i pod patronatem TVP3 Szczecin.

Wstęp wolny.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko