14.12.2017

0
124

50. wieczór W PAŁACU literacko z… Magdaleną Samozwaniec

Zapraszamy 14 grudnia 2017 r. , o godz. 17.30 na jubileuszowy 50. wieczór do Pałacu Młodzieży. Wieczór poprowadzą Róża Czerniawska-Karcz i Rafał Podraza, tym razem w podwójnej a nawet potrójnej roli: po pierwsze: jako pomysłodawcy cyklu spotkań W PAŁACU literacko, który zaistniał 5 lat temu, po drugie: jako współorganizatorzy tychże 50 spotkań; po trzecie: jako autorzy promowanej na jubileuszowym spotkaniu książki: MADZIA I… MAGDALENA czyli o Samozwaniec inaczej. A oto kilka słów o książce.

 

Magdalena Samozwaniec – „Pierwsza Dama Polskiej Satyry”. Niesłychanie, przed i po wojnie, popularna. Za życia wciąż za­skakująca publiczność żartami i celnymi ripostami, nieustan­nie wywołująca Czytelnikom uśmiech na twarzy. Zawsze we­soła i zdystansowana. Czy taka była na co dzień?… Czy może, na potrzeby chwili, przybierała jedynie maski?…

Madzia i… Magdalena, to zbeletryzowana opowieść o kobie­cie, która, jak pisał Kornel Makuszyński – „ostrzyła codzien­nie język na rzemieniu, żeby był ostry i cięty jak brzytwa”, to próba pokazania tej mniej znanej twarzy pisarki. Twarzy tylko dla najbliższych i bliskich przyjaciół. Co trapiło młod­szą siostrę Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej? Za czym i za kim, gdy obok nie było wielbicieli jej talentu, tęskniła? Kogo tak naprawdę kochała? Po co i dla kogo pisała kolejne książ­ki?… Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w najnowszej książce poświęconej niezapomnianej córce rodu Kossaków.

Książka została wydana z dofinansowania Miasta Szczecin.

WSTĘP WOLNY

Podczas spotkania możliwość nabycia książek.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko