27.11.2017

0
263

Autor „Szatańskich wersetów” w Polsce!

 

Salman Rushdie to bez wątpienia jeden z najważniejszych światowych pisarzy. Autor głośnych „Szatańskich wersetów” przyjedzie do Warszawy z okazji premiery najnowszej powieści – „Złoty dom Goldenów” (Dom Wydawniczy Rebis). Jest to współczesna amerykańska epopeja rozgrywająca się na tle niedawnych i aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych. Już 27 listopada w Teatrze Powszechnym Rushdie zmierzy się z pytaniami publiczności. Organizatorami spotkania są Empik oraz Dom Wydawniczy Rebis we współpracy z Teatrem Powszechnym.

 

„Złoty dom Goldenów” rozpoczyna się w dniu inauguracji prezydentury Baracka Obamy – w Nowym Jorku osiedla się tajemniczy cudzoziemiec, miliarder Neron Golden. Razem z osobliwym imieniem, nieokreślonym akcentem i aurą niebezpieczeństwa przywozi ze sobą trzech dorosłych synów, ale ani jednej żony lub kochanki. Przewodnikiem po imperium Goldenów, powoli wikłającym się w sieć rodzinnych intryg, sekretów i zbrodni, jest młody filmowiec, ich sąsiad, któremu zbliżenie do ekscentrycznej rodziny pozwala stać się mężczyzną. Tymczasem kampanię prezydencką rozpoczyna pewien bezwzględnie ambitny, narcystyczny arogant z makijażem i farbowanymi włosami, postać jakby wyjęta z komiksu.

 

Salman Rushdie – brytyjski pisarz i eseista indyjskiego pochodzenia, laureat Nagrody Bookera za książkę „Dzieci północy”. Twórca kontrowersyjnych „Szatańskich wersetów”. Ajotallah Ruhollah Chomeini obłożył autora fatwą nakazującą zabicie pisarza. W 2008 roku „The Times” ogłosił Rushdiego jednym z najwybitniejszych pisarzy brytyjskich doby powojennej.

 

27 listopada, godzina 19.00

Teatr Powszechny

ul. Zamoyskiego 20, Warszawa

 

Kontakt dla mediów:

 

Weronika Szaciłowska

Business & Culture

kom: 793 919 129

e-mail: w.szacilowska@businessandculture.pl

 

Magdalena Drewnicka

Koordynator ds. eventów, Empik

kom:  603 116 670

e-mail: magdalena.drewnicka@empik.com

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko