24.06.2017

0
80

Spotkanie z Magdą Wosik

 

Zapraszamy na spotkanie z Magdą Wosik – laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje

 

Już 24 czerwca o godz. 11 na żoliborskim Targu Śniadaniowym z czytelnikami spotka się Magda Wosik, zwyciężczyni (wraz z Marcinem Szczygielskim) tegorocznej Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca – tekst i ilustracje. Spotkanie poprowadzi Beata Jewiarz, dziennikarka i aktorka.

 

Zwycięska „Klątwa dziewiątych urodzin” to książka Marcina Szczygielskiego z ilustracjami Magdy Wosik. Opowiada o Mai, która musi zrzucić z siebie klątwę przed dniem swoich dziewiątych urodzin. Pomoże jej w tym odnalezienie przywiezionej ze Szczecina cegły, wykorzystanej przy odbudowie Warszawy. Przydatne okażą się także rozwiązania zagadek skrywane przez warszawskie legendy. To trzecia część przygód Mai. Zapowiadane są również kolejne. Pozostałymi nominowanymi do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy w kategorii literatura dziecięca byli: Jolanta Nowaczyk i Daria Solak za książkę „Ala ma kota. A Ali?” oraz  Łukasz Olszacki i Jola Richter-Magnuszewska, autorzy „Bajki o tym, jak błędny rycerz nie uratował królewny, a smok przeszedł na wegetarianizm”.

 

Magda Wosik (ur. 1970 r. we Wrocławiu) jest adiunktem w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Spośród jej prac warto wymienić, m.in. „O, ja cię! Smok w krawacie!”, pierwszą bajkę do rysowania, której jest współautorką razem z Piotrem Rychelem oraz „Pan Tadeusz w obrazkach”, będący komiksową wersją dzieła Adama Mickiewicza.

Nagroda Literacka m.st. Warszawy to jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych nagród literackich w Polsce. Jej historia sięga lat przedwojennych. Po raz pierwszy została przyznana w 1926 roku, jej tradycję przerwał wybuch wojny. Reaktywowano ją w 2008 roku uchwałą Rady Miasta i w tym roku obchodzi jubileuszową edycję. Laureatami poprzednich edycji byli między innymi Anna Janko, Justyna Bednarek, Urszula Kozioł, Joanna Papuzińska, Ignacy Karpowicz, Andrzej Stasiuk, Eustachy Rylski, Wiesław Myśliwski i Janusz Głowacki.

 

Spotkanie odbędzie się 24 czerwca o godz. 11 na Targu Śniadaniowym na Żoliborzu przy al. Wojska Polskiego 4

 

Fundator i organizator: Miasto Stołeczne Warszawa

Partner: Biblioteka Narodowa

Patroni medialni: RDC, Lubimy czytać, Rzeczpospolita, Okno na Warszawę

Współpraca: Warexpo

 

Więcej informacji:

Agnieszka Kłąb

zastępca rzecznika prasowego Urzędu m.st. Warszawy

aklab@um.warszawa.pl

Tel. 22 44 333 82, 519 066 077

 

Agnieszka Biegańska

Business & Culture

a.bieganska@businessandculture.pl

Tel. 793 919 249

 

Zobacz także:

www.kulturalna.warszawa.pl

www.um.warszawa.pl/nagrodaliteracka

www.facebook.com/nagroda.literacka.warszawy

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko