2016-10-26 Królowa

0
89
Wszystkich miłośników twórczości Elżbiety Cherezińskiej, jak i tych dopiero ciekawych jej literackich poczynań, z przyjemnością zapraszamy na spotkanie do Bydgoszczy:
  
26 października
godz. 18:00
sala odczytowa
Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bydgoszczy,
Stary Rynek 24
 
Bydgoskie spotkanie połączone będzie z promocją powieści Harda (premiera: czerwiec 2016) oraz Królowa (premiera: wrzesień 2016)
http://biblioteka.bydgoszcz.pl/wydarzenia/26-10-2016-spotkanie-elzbieta-cherezinska/
“Królowa”

Nigdy nie wiesz, kto się za ciebie modli

Narodził się Knut. Trzecie dziecko Świętosławy, jedyne, które w chwili przyjścia na świat okrzyknięto “synem królowej”. Coraz więcej graczy przestawia piony tej historii. Bolesław w sekrecie przed siostrą swata Tyrę z Tryggvasonem, jarl Sigvald, powtarzając: “jomswikingowie nie wtrącają się w sprawy królów”, sam zaczyna w nich mieszać. Sven pielęgnuje swą niechęć do Olava, “drugiego wodza”. Tyra znika.
Tak kończy się Harda. Teraz nadchodzi czas Królowej. Nowi gracze i nowy wymiar tej historii. Od Roskilde do krainy zórz polarnych. Od Poznania przez Merseburg do Budziszyna, przez wszystkie wielkie wojny Bolesława. Od Pragi po Kijów. Od Gniezna przez tajemniczy Kałdus. I do Anglii, bo przecież nie jest tajemnicą, kim stanie się “syn królowej”…

Nikt przed nią nie opowiadał o naszych początkach tak świetnie.

Krzysztof Masłoń, “Do Rzeczy”

Ciąg dalszy porywającej opowieści o Świętosławie. Wciągające od pierwszego słowa do ostatniej kropki. Elżbieta Cherezińska wie, jak zaczarować i oczarować czytelnika. Nie można przestać czytać.

Michał Nogaś, Program 3 Polskiego Radia

Zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem autorka pozwala się rozpętać innym żywiołom. Królowa polskiej powieści historycznej wydobywa z mroku dziejów, dawnych kronik, sag i legend postać innej królowej – żywą i pełnokrwistą. Wielkie namiętności i ambicje, gniew, zdrada, zemsta i “szczegóły, których spowiednik wolałby nigdy nie usłyszeć”. Bezsenne noce spędzone nad lekturą Królowejgwarantowane.

Mateusz Trojan, “Teleexpress”

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko