2016-09-08 Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu

0
107

Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich zaprasza na spotkanie z cyklu Rozmowy przy Krakowskim Przedmieściu, którego gościem będzie wybitny aktor teatralny i filmowy oraz reżyser ANDRZEJ SEWERYN, znany z licznych ról, które na zawsze weszły do historii polskiego teatru i filmu, członek stowarzyszony honorowy Comédie-Française, obecnie dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie, tegoroczny laureat Nagrody Srebrnego Lamparta dla najlepszego aktora Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Locarno za rolę artysty malarza Zdzisława Beksińskiego w Ostatniej rodzinie w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego.

Wieczór, zatytułowany Nie tylko sobie samym, ale czemuś większemu od nas”, anonsowany jako „teatr rozmowy w liczbie radykalnie pojedynczej” – poprowadzi Sergiusz SternaWachowiak, a fragmenty klasycznych rozważań o sztuce aktorskiej przedstawi Stanisław Brejdygant.  

8 września 2016 (czwartek), godzina 18:00, Dom Literatury, Warszawa, Krakowskie Przedmieście 87/89 (róg Placu Zamkowego). Wstęp wolny.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko