WARSZAWA CZYTA

0
89

W dniach 11-15 maja odbędzie się czwarta już edycja akcji WARSZAWA CZYTA. Znów na kilka dni zmienimy całe miasto w dyskusyjny klub książki. Jedna książka – tym razem jest to 13 pięter Filipa Springera – stanie się punktem wyjścia do dyskusji i różnego rodzaju działań.

W tym roku będą to m.in. inspirowany 13 piętrami wielokulturowy performance Strefy WolnoSłowej, w którym Polacy i migranci opowiedzą o przestrzeniach, w których żyli i żyją, slam poetycki Mój kryminał mieszkaniowy, debata o reportażu zaangażowanym z udziałem Filipa Springera, Marcina Kąckiego, Miłady Jędrysik, którą poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz, spacer architektoniczny po okolicach przedwojennego osiedla Zdobycz Robotnicza (poprowadzi go architekt Karol Langie), warsztaty krytycznego czytania reportażu, czytanie performatywne przygotowane przez Katarzynę Krapacz, wycieczka rowerowa, a także spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki.

W tym roku po raz pierwszy odbędzie się też odsłona akcji dla niedorosłych czytelników i czytelniczek –Mała Warszawa Czyta przygotowana przez Polską Sekcję IBBY.

>>> informacja prasowa do pobrania (doc)
>>> plakat tegorocznej akcji (PDF)
>>> film promocyjny
 

>>> więcej: warszawaczyta.org/program

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko