2016-04-28 mniej-więcej

0
125

Centrum Sztuki Galeria EL zaprasza na wernisaż wystawy Tycjana Knuta “mniej-więcej”, 
który odbędzie się 28 kwietnia 2016 r. o godz. 18. Na wernisaż wstęp wolny.

Tycjan Knut tworzy przede wszystkim subtelne abstrakcje, w których pobrzmiewa echo geometrycznego nurtu, lecz także chęć przekroczenia tej tradycji i uwolnienia się od ograniczeń jej formuły. Używa delikatnych różnic tonalnych i uspokojonych kolorów. Jego reduktywne obrazy mają jednocześnie walory kompozycji wielopoziomowych, powstały bowiem wskutek narastania i nakładania się w czasie barw, w sposób przywodzący na myśl świat organiczny. Knut kieruje się intuicją i uwalnia wyobraźnię, tworząc na płótnach malarstwo blisko spokrewnione z medytacją.TYCJAN KNUT (ur. w 1985 r. w Warszawie)
Dyplom uzyskał w 2011 roku na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego. Obecnie jest doktorantem Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Stypendysta programu Ministra Kultury w roku 2015.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, fotografią i sztuką nowych mediów. W malarstwie tworzy przede wszystkim subtelne abstrakcje, w których pobrzmiewa echo geometrycznego nurtu, lecz także chęć przekroczenia tej tradycji i uwolnienia się od ograniczeń jej formuły. Używa delikatnych różnic tonalnych i uspokojonych kolorów. Jego reduktywne obrazy mają jednocześnie walory kompozycji wielopoziomowych, powstały bowiem wskutek narastania i nakładania się w czasie barw, w sposób przywodzący na myśl świat organiczny. Tycjan Knut kieruje się intuicją i uwalnia wyobraźnię, tworząc na płótnach prace blisko spokrewnione z medytacją.

wystawy indywidualne:
2016 – Mało-mówność, galeria KOHANA, Warszawa
2014 – Stara Szkoła, Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa

wybrane wystawy zbiorowe:
2015 – Czysta Formalność, Galeria Labirynt, Lublin
2013 – Emocjonalne Rozwiązania Formalne Minimalnych Atrakcji, Czerska 12, dawne zakłady WUZETM, Warszawa
2011 – Miesiąc Fotografii w Krakowie: „Alias” – wraz z twórcami z pracowni PZO jako autor: Oskar Karaś. Bunkier Sztuki, Kraków
2011 – KordegAART!, No budget show, Galeria Kordegarda, Warszawa
2009 – Wernix, Nowy Teatr, Warszawa


Wystawa czynna do 19 maja 2016 r.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko