2016-04-16 spotkanie z Hanną Diktą

0
139
Szanowni Państwo,
z przyjemnością zapraszam na kolejne spotkanie z Hanną Diktą,
laureatką wielu konkursów literackich, autorką najnowszej książki “We troje”.


16 kwietnia (sobota), godz. 14:00
Biblioforum
ul. Lipowa 1
Gliwice
 

Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy.

 Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań?

Hanna Dikta o sobie:

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Śląskim, a także studium podyplomowe z historii na Uniwersytecie Opolskim. Jestem laureatką kilkudziesięciu konkursów poetyckich. Publikuję w ogólnopolskiej prasie literackiej, m.in. w „Odrze”, „Toposie”, „Migotaniach” i „Arkadii”. Debiutowałam książką poetycką „Stop – klatka” („Zeszyty Poetyckie”, Gniezno 2012), dobrze przyjętą przez krytykę. Niedawno,   nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka ukazała się moja pierwsza powieść – “We troje”. Mieszkam z mężem i trojgiem dzieci w Piekarach Śląskich, gdzie pracuję, jako nauczycielka języka polskiego i historii.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko