2016-02-19 Notatki komiwojażera

0
92

Dyskusyjny Klub Książki Żydowskiej – Szolem Alejchem „Notatki komiwojażera”

19 lutego, godz. 18.00

Centrum Kultury Jidysz zaprasza w piątek 19 lutego o 18.00 na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Żydowskiej. Tym razem omawiana będzie wznowiona niedawno książka Szolema Alejchema “Notatki komiwojażera” (Austeria, 2015, przeł. Jakub Appenszlak).

Aby wziąć udział wystarczy tylko przeczytać omawianą na spotkaniu książkę, a potem przyjść do Centrum Kultury Jidysz przy ulicy Andersa 15  i podyskutować o niej w miłej atmosferze. Spotkania odbywają się w kuchni CKJ, więc można zabrać ze sobą coś do jedzenia lub picia (ale nie trzeba). Wstęp wolny, choć potwierdzenie obecności mile widziane: jidysz@shalom.org.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1517788168516295

Blog:  https://dkkz.wordpress.com

We wstępie do pierwszego wydania, Jarosław Iwaszkiewicz pisał: „Notatki komiwojażera to świetna bezspornie książka. (…) W tych czasami beztroskich na pozór, »obiektywnie« kreślonych obrazkach zamilkłej przeszłości Żydów, zawsze pod powłoką prostych i trafiających do przekonania słów, znajdujemy smutek tragicznego narodu. Mieszkaliśmy z tym narodem przez wiele wieków pod jednym dachem, znaliśmy go tak mało i widywaliśmy go w bardzo wypaczonych zwierciadłach. Notatki komiwojażera tę przede wszystkim mają wartość, że przy całym swoim prostym i bezpretensjonalnym artyzmie są zawsze prawdziwe”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko