Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF

0
236
Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF

Otwarcie wystawy: 2.10.2015, 19.00
ZPAF Gallery
ul. św. Tomasza 24
Kraków
3.10.2015–1.11.2015
czw–nd, 12.00–18.00

Spotkanie: 10.10.2015, 17:00
Cricoteka
ul. Nadwiślańska 2–4
Kraków
foto Kantor mediaZwiązek Polskich Artystów Fotografików Okręg Krakowski zaprasza na wystawę „Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF”, na której będzie można zobaczyć wybrane fotografie z bazy portalu tadeuszkantor.com.pl. Wernisaż wystawy odbędzie się 2 października 2015 roku, o godzinie 19:00. 

Kolejnym wydarzeniem towarzyszącym powstaniu portalu będzie spotkanie z Wojciechem Plewińskim, Jackiem Marią Stokłosą i Aleksandrem Włodyką prowadzone przez Martynę Nowicką. Zapraszamy 10 października o godzinie 17:00 do Cricoteki. 

Rok 2015 został ogłoszony przez UNESCO Rokiem Tadeusza Kantora, z tej okazji Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Krakowski przygotował projekt „Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF”. Jego głównym założeniem jest portal tadeuszkantor.com.pl będący dokumentacją prac fotografów związanych z Krakowskim Okręgiem ZPAF, którzy mieli okazję pracować z Tadeuszem Kantorem i dokumentować nie tylko jego spektakle, ale także happeningi i scenografię. 
W bazie znajdzie się około 1000 zdigitalizowanych fotografii autorstwa Ryszarda Bobka, Leszka Dziedzica, Witolda Górki, Zbigniewa Łagockiego, Wacława Nowaka, Wojciecha Plewińskiego, Jacka Marii Stokłosy, Jacka Szmuca oraz Edwarda Węglowskiego. Będzie można zobaczyć dokumentację z takich spektakli jak Mątwa, Cyrk, W małym dworku, Wariat i zakonnica, Kurka wodna, Nadobnisie i koczkodany, Umarła klasa, Wielopole, Wielopole, Niech sczezną artyści, Nigdy tu już nie powrócę, Dziś są moje urodziny.
Wszystkie fotografie zostaną opatrzone merytorycznym komentarzem opracownym przez dr Klaudiusza Święcickiego, wybitnego znawcę kantorowskiej twórczości.
Projekt „Tadeusz Kantor na fotografiach członków krakowskiego ZPAF” oprócz nadrzędnego celu, jakim jest przybliżenie twórczości wybitnego dramaturgama także za zadanie usystematyzowaną prezentację bogatego archiwum członków krakowskiego ZPAF związanych z jego postacią. 
Strona internetowa, ze względu na światową sławę Kantora będzie dostępna w dwóch wersjach językowych, polskiej i angielskiej. 
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko