Turniej Jednego Wiersza

0
190

Organizowany już siódmy rok przez Dom Kultury „Arka” przy dofinansowaniu przez Urząd Miasta Bydgoszcz, Turniej Jednego Wiersza cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej piszących bierze co kwartał udział w zmaganiach o chwilową satysfakcję. Są również widzowie, też coraz liczniejsi. Rodzi się atmosfera wydarzenia poetyckiego… Może wziąć w nim udział każdy, kto przed jury odczyta nigdzie dotąd nie publikowany i nie nagradzany wiersz. Na zwycięzców czekają nagrody oraz dyplomy.
 

Turniej organizowany jest od 2010 roku w cyklu kwartalnym i w ostatnim kwartale odbywa się podsumowanie wszystkich wyników; zostaje przyznana dodatkowa nagroda. W roku 2010 otrzymał ją Bogdan Piotr Kozłowski, w 2011 roku Piotr Stareńczak, w 2012 roku Aleksandra Brzozowska, w 2013 roku Barbara Dombrowska-Pietrzykowska, w 2014 roku Jolanta Sztejka. W turnieju biorą udział zarówno doświadczeni poeci, jak i debiutanci, w tym młodzież szkolna.
 

Organizatorami Turnieju Jednego Wiersza jest Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych oraz Klub „Arka” Bydgoskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Najbliższy turniej odbędzie się 10 września 2015 o godz. 17.00, Bydgoszcz, Dom Kultury Arka ul. Konopnickiej 6A.
 

Następy 12 listopada.
 

12 listopada przyznana będzie dodatkowa nagroda za wiersz o tematyce religijnej.

Zapraszamy i prosimy o zachęcenie innych do wzięcia udziału w Turnieju. WARTO!


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko