Warsztaty słowa

0
105

 Warsztaty słowa

 

Projekt „Warsztaty słowa” to program promocji czytelnictwa w szkołach, organizowany przez Fundację Wisławy Szymborskiej we współpracy z Fundacją PZU, który towarzyszy Nagrodzie im. Wisławy Szymborskiej w 2015 roku.

„Warsztaty słowa” to kompleksowy projekt, który będzie realizowany w miastach powiatowych położonych na terenie całej Polski. Celem jest wspieranie edukacji literacko-kulturalnej w mniejszych miejscowościach. Na projekt składają się:

  • cykl spotkań warsztatowych,
  • konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych
  • platforma dla nauczycieli

W spotkaniach na terenie szkół średnich w miastach poniżej 100 tysięcy mieszkańców udział wezmą poeci nominowani do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej z 3 ostatnich lat: Justyna Bargielska, Wojciech Bonowicz, Krystyna Dąbrowska, Jacek Dehnel, Łukasz Jarosz, Mariusz Grzebalski, Roman Honet, Jakobe Mansztajn, Jacek Podsiadło, Maciej Robert, Michał Sobol. Część z tych spotkań będzie rejestrowana i później udostępniana na kanale YouTube Fundacji.

Drugie ogniwo projektu stanowi konkurs dla uczniów szkół średnich realizowany w trzech kategoriach:

  • tekst krytyczny na temat poezji XX wieku,
  • plakat promujący czytelnictwo,
  • fanpage na Facebooku promujący poezję

Na zwycięzców i czekają nagrody: czytniki Kindle, szkolenie z zakresu social media; a dla szkół: pakiet książek do biblioteki szkolnej o wartości 1500 zł.  

Dla nauczycieli koordynujących konkursy sieć księgarni Matras przygotowała bony podarunkowe.

W ramach „Warsztatów słowa” na stronie Nagrody im. Wisławy Szymborskiej w zakładce Dla szkół znaleźć można także pakiet scenariuszy, ćwiczeń, tematów wypracowań opartych na poezji nominowanych.

 

Szczegółowe informacje o całym projekcie na stronie internetowej:

http://nagrodaszymborskiej.pl/dla-szkol.html

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko