2015-08-14 Dzień zapłaty

0
69
Zapraszamy na spotkania autorskie z Marcinem Wolskim,
promujące jego ostatnią książkę “Dzień zapłaty”

dzien-zaplaty
 

13 sierpnia w Gnieźnie
godzina 18:00
sala eSTeDe
ul. Roosevelta 42
 

14 sierpnia w Śremie
godzina 16:00
sala Spółdzielni Mieszkaniowej
ul. Chłapowskiego 5
 

14 sierpnia w Pyzdrach
godzina 19:00
 sala OSP
ul. Kilińskiego 18
 

 
“Dzień zapłaty” – Marcin Wolski
 
Minęło pięć lat, odkąd rosyjski inżynier Igor Rykow udaremnił zamach na polskiego prezydenta. Jednak jego wysiłki poszły na marne – kilka miesięcy później prezydent zginął w tajemniczym wypadku samochodowym. Rykow mieszka z żoną pod fałszywym nazwiskiem w Stanach Zjednoczonych, ukrywając się przed rosyjskimi służbami specjalnymi. W Rosji umacnia się autorytarna władza prezydenta. Kiedy Rykowa spotyka rodzinna tragedia, wie, że nie może dłużej czuć się bezpieczny. Postanawia skontaktować się z bogatym dysydentem Iwanem Bortnikiem, który złożył mu kiedyś propozycję udziału w walce z kremlowską machiną. 
Tymczasem rządzący Polską czują, że władza wymyka im się z rąk. Zdecydowani na wszystko, byle nie przegrać nadchodzących wyborów, gotowi są użyć aparatu bezpieczeństwa przeciw własnym obywatelom. 
Marcin Wolski po raz kolejny brawurowo obnaża mechanizmy wielkiej polityki. Sugestywność jego książki sprawi, że czytelnicy spojrzą na otaczającą ich rzeczywistość w nowym świetle. 

“Oto Marcin Wolski wszystkim znany ze swej najlepszej strony, ale zarazem nowy – prymus w szkole mistrza politycznego thrillera, Fredericka Forsytha. Z tą różnicą, że opisany przez Forsytha zamach na de Gaulle’a sam w sobie nie budził takich emocji, jak opisany tu przez Wolskiego zamach na prezydenta Rosji”.

Rafał Ziemkiewicz

“Powiedzieć o Marcinie Wolskim «pisarz» to zbyt mało. Wolski jest zjawiskiem polskiej literatury. Jego tajemnica tkwi w niezwykłej umiejętności operowania lekką formą po to, by dotykać tego, co najważniejsze. Kolejna odsłona smoleńskiej historii zaskakuje nowymi pomysłami, perfekcyjnie skonstruowaną fabułą i odwagą w opowiadaniu o współczesności. Gdy z jednej strony przyglądamy sie przygotowaniom do zamachu, z drugiej dowiadujemy sie o działaniach «seryjnego samobójcy». Wolski w najwyższej formie!”

Tomasz Łysiak, autor Szalbierza

Marcin Wolski (ur. 1947) – pisarz, satyryk, dziennikarz, autor audycji radiowych („60 minut na godzinę”, „ZSYP”), telewizyjnych („Polskie Zoo”) oraz kabaretów. Autor przeszło trzydziestu powieści, m. in. Agent dołu (1988), Drugie życie (2009), Jedna przegrana bitwa (2010, 2013), Doktor Styks (2011), Skecz zwany morderstwem (2012), Wallenrod (2009, 2012), Prezydent Von Dyzma (2013), Sodoma (2014) oraz bestsellerów Mocarstwo (2012) i  7.27 do Smoleńska (2014). Napisał również kilkanaście zbiorów opowiadań, wierszy i tekstów satyrycznych oraz Trylogię Optymistyczną: Nieprawe łoże (2007), Noblista (2008), Kaprys historii (2009) i trylogię “Pies w studni”: Pies w studni (2000), Rekonkwista (2001), Wilk w owczarni (2011).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko