2015-07-14 spotkania autorskie z Lechem Makowieckim

0
83
Zapraszamy na spotkania autorskie
Lechem Makowieckim
promującego jego najnowszą książkę “Ja tu zostaję
ja-tu-zostaje-500 
 
 
13 lipca w Warszawie
godz. 20:00
Klub Ronina
ul. Foksal 3-5
 
spotkanie poprowadzi Wojciech Reszczyński
 
Wstęp wolny
 
 
 
14 lipca w Czosnkowie
godz. 19:00
Sala Ochotniczej Straży Pożarnej
ul. Strażacka 26
 
spotkanie poprowadzi Marcin Manowski
 
Wstęp wolny
 
 
 
Tomik JA TU ZOSTAJĘ adresowany jest do wszystkich Polaków – wierzących i niewierzących – którym na sercu leży dobro Ojczyzny i pomyślność przyszłych pokoleń. Warunkiem przetrwania “tu i teraz”  jest odbudowanie relacji rodzinnych, narodowych i powrót do polskiej  NORMALNOŚCI. W świecie medialnego teatru, w którym najważniejsze sprawy dzieją się poza sceną, nie jest to takie proste. 
Przywracając pamięć o naszych bohaterach, historii i tradycji, trzeba też odnieść się do współczesnych zagrożeń. Stąd pojawiły się rozbudowane  rozdziały: antygenderowy i piętnujący zaprzaństwo. Kolejny kontynuuje najważniejszą powinność patriotyczną czasu pokoju: właściwe wychowanie dzieci i młodzieży.  Ostatnie strony  przypominają ponadczasowe przesłanie Dekalogu, z którym powinien zgodzić się każdy przyzwoity człowiek. 
Sam rozum daje nam siłę. Ale dopiero połączony z wartościami niesie w sobie dobro. Totalna “wolność” – od rozsądku, obowiązków, odpowiedzialności, uczciwości, wreszcie od prawdziwej miłości – to destrukcja i zagłada gatunku homo sapiens. Tylko ludzie mądrzy i etyczni są w stanie samoograniczyć tę toksyczną “swobodę”. I to właśnie odróżnia ich od zwierząt.

Lech Makowiecki

Lech Makowiecki – z wykształcenia inżynier budowy okrętów, z zamiłowania muzyk, autor, kompozytor, bard, scenarzysta, felietonista; lider zespołu Zayazd; admirator Adama Mickiewicza (płyta Zayazd u Mistrza Adama) i Józefa Piłsudskiego. Nakierowany na polską tradycję, kulturę i edukację młodego pokolenia przez szlachetnie pojmowaną rozrywkę. Ja tu zostaję (kontynuacja tomiku Pro publico bono) i autorskie płyty (Katyń 1940PatriotyzmObudź się Polsko) rozpoczynają jego misję – cykl naprawy Rzeczypospolitej przez uwrażliwienie młodego pokolenia na polską historię.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko