2015-05-17 Spotkanie poświęcone Kornelowi Filipowiczowi

0
98

Spotkanie poświęcone Kornelowi Filipowiczowi


W ramach wydarzeń towarzyszących Festiwalowi Miłosza Fundacja Wisławy Szymborskiej wraz z Krakowskim Biurem Festiwalowym, Fundacją Kraków Miasto Literatury i Kinem pod Baranami zaprasza 17 maja o godz. 13.30 do Kina Pod Baranami (Rynek Główny 27, Sala Czerwona) na spotkanie poświęcone Kornelowi Filipowiczowi.


Spotkanie poprowadzą  Teresa Walas oraz Bronisław Maj.


Po spotkaniu odbędzie się pokaz filmu dokumentalnego „Kornel Filipowicz” w reż. Pawła Woldana.


Wstęp na spotkanie jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki, które można odbierać od 4 maja w biurze Fundacji Wisławy Szymborskiej (Plac Wszystkich Świętych 2, Pawilon Wyspiańskiego, II piętro, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00. – 15.00) oraz w kasie Kina pod Baranami.


W 2015 roku mija 25.rocznica śmierci Kornela Filipowicza – wybitnego prozaika, nowelisty, poety, scenarzysty. Filipowicz był ważną postacią życia literackiego i kulturalnego Krakowa. Był przyjacielem i autorytetem dla wielu poczatkujących polskich literatów. Filipowicz uchodził za mistrza krótkiej formy prozatorskiej. Był autorem dwóch tomów poetyckich oraz kilkudziesięciu powieści i zbiorów opowiadań. Kilka z jego utworów zostało zekranizowanych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko