2015-03-03 „MIŁOŚĆ”

0
162

ODDZIAŁ WARSZAWSKI STOWARZYSZENIA PISARZY POLSKICH

i MENAŻERIA PANI ZUZY

zapraszają  na monodram śpiewany

„MIŁOŚĆ”

grają:

aktorka ZUZA GAIŃSKA

muzyk PAWEŁ PTASZKIEWICZ

3 marca (wtorek) 2015 r. o godz. 18.00

Dom Literatury w Warszawie,

Krakowskie Przedmieście 87/89

(występ związany jest ze Światowym Dniem Poezji

i  Międzynarodowym Dniem Teatru)

wstęp wolny! 

Monodram śpiewany “Miłość” pokazuje inne niż standardowe oblicze miłości w różnych jej aspektach. Znajdziemy tu i miłość w jej erotycznym kontekście, i miłość do dziecka, miłość do świata oraz wytłumaczenie jej zjawiska. Z monodramu dowiemy się, czy na pewno kochamy swojego partnera, czy tylko ulegamy chwilowemu działaniu oksytocyny. To nie jest uczucie, któremu towarzyszą banalne motyle w brzuchu, a jeśli już się pojawią to tylko po to, żeby potraktować je środkiem owadobójczym.

Zuza Gaińska – aktorka, wokalistka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Na scenie debiutowała w 2007 roku spektaklem “Fasada” (reż. Duda Paiva, Białostocki Teatr Lalek). Współpracowała z warszawskim teatrem Unia Teatr Niemożliwy (“Eskurial” reż.Zuza Gaińska , “Ech,Wiktor”, reż. Dorota Brodowska),z Teatrem Żydowskim w Warszawie („Księga Raju” reż. Piotr Cieplak) oraz wieloma niezależnymi teatrami ( m.in.„Dziwnotór” reż.Maja Baczyńska) , stowarzyszeniami artystycznymi i społecznymi, między innymi z “Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka!”, dla którego zorganizowała performance “Świńskie czytanki” (festiwal Pomada). Stale koncertuje w Warszawie (m.in. Galeria Nigdy-Nigdy, Fundacja Kobieca Pracownia, Piwnica Largactil, Lubelska 30/32), współpracowała z Radiem Kampus (czytanie wierszy w audycji Inspirator) Ostatnio jako lektorka nagrała audiobook “Mroczny zakątek” Gillian Flynn na zlecenie  audioteka.pl

Paweł Ptaszkiewicz – absolwent Ogniska Teatralnego przy Teatrze Ochoty prowadzonego przez p.Halinę Machulską.

Kompozytor, autor tekstów, animator, klaun-szczudlarz ,konferansjer, instruktor teatralny, aktor, mim, współautor i wykonawca spektakli dziecięcych.

Jako kompozytor – udział w festiwalach poezji śpiewanej, m.in.Zamkowe Spotkania Z Poezją Śpiewaną w Olsztynie ( 1986 i 87),Jarmark Piosenki ( 1988 ).

Autor piosenek dla dzieci ( muzyka i teksty ) i muzycznych opraw spektakli dziecięcych.

Muzyka do przedstawień teatralnych – ,, Brzechwa cieciom” Sceny Pigas, ,,Oberża wędrujących dusz” i ,,Pejzaże semaforyczne” Sceny PreTekst,,,Trąbtuś” ( Mim.net), ,,Eskurial” (Unia Teatr Niemożliwy ), ,,Okno” w/g Iredyńskiego, ,,Wieczór z Czechowem”, ,,Małe zbrodnie małżeńskie” grupy T-Art.W większości tych projektów wystąpił również jako aktor.

( materiały: Menażeria Pani Zuzy)


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko