2015-01-08 Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach

0
90

Wydawnictwo Marginesy oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z

Mariolą Pryzwan

Poświęcone książce:

„Cześć, starenia! Cybulski we wspomnieniach”

Czwartek 8 stycznia godz. 18:00

Spotkanie poprowadzi Dorota Koman (Polskie Radio Jedynka). 

1

Spotkanie będzie połączone z projekcją filmu „Zbyszek” w reż. Jana Laskowskiego

Zgłoszenia na spotkanie:

Aby wziąć udział w spotkaniu 8 stycznia  należy do poniedziałku 5 stycznia wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (proszę kliknąć na link).  Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona!

O książce: Wspominają go bliscy, m.in. żona Elżbieta Chwalibóg- Cybulska i cioteczny brat Wojciech Jaruzelski, oraz przyjaciele i znajomi z okresu krakowskiego, gdańskiego i warszawskiego, wśród nich Iga Cembrzyńska, Zofia Czerwińska, Beata Tyszkiewicz, Lucyna Winnicka, Ewa Wiśniewska, Jacek Fedorowicz, Daniel Olbrychski i Andrzej Wajda. Książkę ilustrują dokumenty i zdjęcia z epoki.

2

O autorce: Mariola Pryzwan (ur. 1963, Ostrów Maz.) – nauczyciel-bibliotekarz, publicystka, biografistka. Studia na Uniwersytecie Warszawskim (filologia polska). Studia podyplomowe z bibliotekoznawstwa w Wyższej Szkole Społeczno-Ekonomicznej w Gdańsku. Od 1987 roku w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Do czerwca 2005 roku kierownik Filii Mokotów tejże biblioteki. Od 1994 roku w Towarzystwie Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich, od 2001 roku w Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich. Autorka biografii Haliny Poświatowskiej, Zbigniewa Cybulskiego, Władysława Broniewskiego oraz Anny German.

O filmie: Film poświęcony tragicznie zmarłemu wybitnemu aktorowi, Zbigniewowi Cybulskiemu; montaż fragmentów filmów z jego udziałem składa się na specyficzną biografię stworzonej przez aktora postaci, która stałą się symbolem “tragicznego pokolenia” wojennej młodzieży.
3


Polecamy również:
“Birdman” – pokaz przedpremierowy 31.12.2014
Filmowy Poranek ze Scooby Doo 04.01.2015
“Pani z przedszkola” – pokaz specjalny oraz spotkanie z reżyserem 07.01.2015
Maraton “Uprowadzona” 09.01.2015
“Prześwit” – pokaz specjalny National Theatre Live 14.01.2015 
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko