2014-12-13 Wręczenie nagrody „Krakowska Książka Miesiąca”

0
79

Wręczenie nagrody „Krakowska Książka Miesiąca”

12.12.2014 godzina 18.00

Organizator: Śródmiejski Ośrodek Kultury ul. Mikołajska 2, 31-027 Kraków

 

Tomasz PindelMario Vargas Llosa. Biografia” wyd. Znak.

Spotkanie z autorem i wręczenie nagrody. Spotkanie poprowadzi Adam Komorowski.

Tomasz Pindel stworzył doskonały portret wybitnego pisarza, polityka, ale także męża i ojca, buntownika i skandalisty, człowieka niepo­kornego i pełnego sprzeczności. Dotarł nie tylko do samego pisarza, ale także do jego rodziny, przyjaciół i wrogów oraz uzyskał pełny dostęp do jego osobistych archiwów. Nie unikał tematów kontro­wer­syjnych i drażliwych, ujawniając niepu­bli­kowane dotąd fakty z prywatnego życia noblisty.

Ta emocjo­nująca biografia jest lekturą wciągającą niczym powieści samego Mistrza.
Zawsze wydawało mi się, że pisanie o życiu innego człowieka zawiera w sobie dużą dozę bezczelności, zwłaszcza kiedy miałem w końcu stanąć twarzą w twarz z takim człowiekiem i powiedzieć: „Dzień dobry, pierwszy raz mnie pan na oczy widzi, ale właśnie piszę pańską biografię i chciałbym dopytać o parę drobiazgów…”. Ale mówiąc szczerze, jak o tym teraz myślę, to mam wrażenie, jakbym jednak tego nie przeżył, tylko o tym przeczytał…”

Tomasz Pindel

Tomasz Pindel, autor powieści i publikacji litera­tu­ro­znawczych, do niedawna wykładowca Katedry Ameryki Łacińskiej UJ. Specja­lizuje się w przekładach literatury latynoskiej, jest także współ­autorem audycji Piątka z literatury (RMF Classic) i bloga poczytane.blog.onet.pl. Pracownik Instytutu Książki, współ­pracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Tygodnikiem Powszechnym”.


Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko