2014-12-04 Dialogi z Grochowiakiem

0
84
Dialogi z Grochowiakiem

3.12.2014

Leszno

Miejska Biblioteka Publiczna, godz. 17.00


„Dialogi z Grochowiakiem”, czyli rozmowy poetyckie nawiązujące do twórczości najsłynniejszego leszczyńskiego poety, prozaika
i dramaturga, odbędą się 3 grudnia br. o godz. 17:00 w „Galerii Lochy” Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie. Głosami w dialogu będą dobrze znani publiczności Stanisław Kruk, Ryszard Biberstajn i Tadeusz Hofmański. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym niecodziennym spotkaniu.

W trakcie wieczoru trzej poeci spróbują zgłębić różne wątki życia i twórczości autora „Szalonej Grety”, wymienią się przemyśleniami dotyczącymi jego utworów, przeanalizują związki z Wielkopolską. To wielogłosowe przedstawienie sylwetki dopełni prezentacja 3 obrazów z cyklu „Miejsca Grochowiaka”, które wyszły spod pędzla Macieja Piotrowskiego, związanego
z naszym miastem artysty plastyka. Wieczór dopełni muzycznie Bron Saeger. Założyciel zespołu Boogie Bron Band wystąpi z recitalem kompozycji autorskich do tekstów poety.
„Dialogi z Grochowiakiem” będą ostatnim z wydarzeń zaplanowanych przez Bibliotekę w ramach całorocznego projektu „Urodzinowy maraton Grochowiaka”. Miał on sprawić, aby poeta urodzony 80 lat temu w Lesznie trwał w świadomości mieszkańców, aby jego utwory były pamiętane, a on sam lepiej znany.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko