2014-11-23Salmonowicz

0
115

Elbląska Scena Literacka – spotkanie autorskie z Bogumiłą Salmonowicz oraz promocja debiutanckiej książki “Bosa”

Kolejne spotkanie Elbląskiej Sceny Literackiej realizowane przez Stowarzyszenie “Alternatywni” oraz Teatr im. Aleksandra Sewruka promować będzie debiutancki tomik Bogumiły Salmonowicz “BoSa”. Wydana przez Wydawnictwo Psychoskok książka to dojrzała i pełna refleksji opowieść mądrego podmiotu lirycznego. Mądrego życiowo i wewnętrznie, pogodzonego z tym, że nie zawsze jest wszystko po naszej myśli. Teksty, które znajdziemy w tym debiucie to efekt pracy Bogumiły Salmonowicz nad warsztatem, słowem oraz poetyką. A trzeba dodać, że jest to twórca, który nie zamyka się na środki wyrazu.

Bogumiła Salmonowicz pochodzi z Sanoka. Od lat związana jest prywatnie i zawodowo z Elblągiem. Jest nauczycielem akademickim Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz Politechniki Gdańskiej, doradcą personalnym, trenerem w firmie Pracownia Doradztwa Personalnego Edukacji i Terapii. Angażuje się w sprawy osób z różnych środowisk zagrożonych marginalizacją, udziela wsparcia amazonkom, pomaga niepełnosprawnym, służy swoją wiedzą i pomocą każdemu potrzebującemu.

Zapraszamy Państwa na spotkanie z debiutem dojrzałym i przemyślanym. Wieczór z poetką poprowadzą Dominika Lewicka-Klucznik oraz Wojciech Jacek Pelc. Jak pisze Małgorzata Anna Jędrzejewska „BoSa” to niezwykła liryczna lekcja o życiu. Uczy, że „żeby od nowa być / czasem trzeba rozpaść się / na miliardy osobnych okruszków / pochylić nad nimi ułożyć /w nowym porządku zespolić łzami”. A taka lekcja każdemu z nas może się przydać.

Spotkanie autorskie Bogumiły Salmonowicz 22 listopada o godzinie 18.00 na Małej Scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Wstęp wolny.

Projekty “Elbląska Scena Literacka. Sezon 15” oraz “Bosa – tom poetycki Bogumiły Salmonowicz” są realizowane i współfinansowane w ramach zadania Departamentu Kultury Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Elbląg „Wspieranie inicjatyw na rzecz kultury i dziedzictwa narodowego” przez Stowarzyszenie “Alternatywni” w porozumieniu z Teatrem im. Aleksandra Sewruka z Elblągu.

https://www.facebook.com/events/308734382584340

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko