2014-11-06bb

0
92

Dom Wydawniczy PWN oraz Kino Atlantic zapraszają na spotkanie z

Piotrem Lipińskim oraz Michałem Matysem

poświęcone premierze książki

„Absurdy PRL-u”

Środa 5 listopada godz. 18:00

Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu

„Nie ma róży bez ognia” 

Spotkanie poprowadzi Artur Wolski.

Gościem specjalnym będzie Michał Ogórek.


O książce:

Absurdy_PRL-u_300

Podobno aresztowano Trubadurów. Przed mięsnym śpiewali: „Znamy się tylko z widzenia”. 

Trudno sobie dziś wyobrazić, jak funkcjonował PRL – to najbardziej tajemniczy czas w powojennej historii polskiego społeczeństwa i państwa. Czas, kiedy wszędzie ustawiały się kolejki, bez względu na to „za czym kolejka ta stoi” – jak śpiewała Krystyna Prońko. Absurdalne było wszystko – zaopatrzenie w sklepach, mechanizmy biurokracji, relacje obywatela z władzą. Zagadki z tamtych lat do dziś fascynują. Piotr Lipiński i Michał Matys rozwiązują najbardziej niedorzeczne z nich. 

Dlaczego w PRL-u brakowało papieru toaletowego i cukru? Kto zjadł mięso? Kto pokazał pupę premierowi Jaroszewiczowi? Jak dolar stał się w Polsce drugą walutą? Co działo się z nastolatkami, którzy nagle znikali z ulic? Kto dokonał napadu stulecia? W jaki sposób na warzywach można było zbić fortunę? 

I największa zagadka: jak to się stało, że PRL w ogóle był w stanie istnieć? 


Zgłoszenia na spotkanie:

Aby wziąć udział w spotkaniu 5 listopada należy do niedzieli 2 listopada wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu (prosimy kliknąć na link). Każde zgłoszenie zostanie przez nas potwierdzone. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko