2014-10-03a

0
89

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem


Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie zaprasza na spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem, które odbędzie się 2 października br., o godz. 17:00. Spotkanie w „Galerii Lochy” zorganizowane zostanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Wstęp wolny.

Andrzej Stasiuk  –  urodzony w 1960 roku w Warszawie, wybitny polski eseista, prozaik i publicysta. Uchodzi za jednego z najpopularniejszych polskich buntowników. Jego życiorys jest niezwykle burzliwy, nie ukończył żadnej szkoły średniej, a za dezercję z wojska odbył karę więzienia. Z niechęci do literackich salonów opuścił Warszawę i przeniósł się na prowincję. Obecnie mieszka w Wołowcu w Beskidzie Niskim, gdzie odnalazł warunki sprzyjające pracy twórczej.
   Za jego literacki debiut uważa się „Mury Hebronu”, które okazał się wielkim sukcesem wydawniczym w 1992 roku. Publikując „Białego kruka” i „Opowieści Galicyjskie” utwierdził swoją pozycję na rynku wydawniczym. Ponadto za jego najważniejsze dzieła uchodzą książki  „Jadąc do Bagdadu”, „Dojczland”, Grochów” oraz „Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”.
Jego książki przetłumaczono na wiele języków, a on sam jest laureatem licznych nagród, m.in. Nagrody Fundacji im. Kościelskich w 1995r., czy Nagrody Literackiej Nike w 2005r.
   Pisze do najbardziej poczytnych gazet i czasopism  w naszym kraju, a wraz z żoną prowadzi oficynę literacką „Czarne”, która specjalizuje się wydawaniu najciekawszych autorów z Polski i innych krajów Europy Środkowej.

   Podczas spotkania będzie można kupić książki autora w promocyjnej cenie, w tym najnowszą powieść „Wschód” (premiera 24 września 2014).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Proszę wprowadź nazwisko